Суд «покарав гривнею» роботодавця за затримку зарплати працівникам

Як встановив Полонський районний суд, з 1 вересня 2018 року по 14 березня 2019 року директор ТОВ «Полонне-Євротранс» порушив вимоги частин 1, 2 статті 115 Кодексу законів «Про працю України» — «Строки виплати заробітної плати» та статтю 24 Закону України «Про оплату праці» — «Строки, періодичність і місце виплати заробітної плати». Як наслідок — на підприємстві утворилося 58864 гривень зарплатного боргу. Йдеться на сайті Хмельницького апеляційного суду.

Для прикладу, заробітну плату за грудень 2018 року тамтешні працівники отримали 18 січня 2019 року, а за січень 2019 року — 7 березня.

«Тобто із затримкою виплати плати понад один місяць та при цьому за період затримки індекс споживчих цін за лютий 2019 року становив 0,5 %, що підлягає застосуванню при визначенні належного розміру компенсації втрати частини зарплати через порушення термінів її виплати, однак цієї вимоги станом на 21.03.2019 року не виконано», — зазначає в постанові суддя.

А ще працівники, що звільнялися з ТОВ, у день звільнення, як те передбачає стаття 116 Кодексу законів про працю, не отримували усіх сум, що їм належать. Не виконав директор і вимоги статті 117 КЗпП України, згідно з якою, якщо з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у визначені строки, підприємство повинне виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що директор ТОВ «Полонне-Євротранс» винний у вчиненні із січня по березень 2019 року адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення вимог законодавства про працю» — та стягнув з нього 1190 гривень штрафу (сімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян)

А от провадження в справі про адміністративне правопорушення, скоєне ним у період з вересня 2018 року до січня 2019 року, суд закрив — у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених статтею 38 КУпАП.

Нагадаємо, вторік у грудні три де­сят­ки ме­дич­них пра­ців­ни­ків Ше­пе­тівсь­кої ЦРЛ зіб­ра­ли­ся у за­лі за­сі­дань Ше­пе­тівсь­кої місь­кої ра­ди, аби діз­на­ти­ся, ко­ли ж на­реш­ті їм вип­ла­тять за­ро­біт­ну пла­ту. Ад­же не пла­тять ме­ди­кам вже по­над 3 мі­ся­ці.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці