Суд «покарав гривнею» роботодавця за затримку зарплати працівникам

Суд «покарав гривнею» роботодавця за затримку зарплати працівникам

Як встановив Полонський районний суд, з 1 вересня 2018 року по 14 березня 2019 року директор ТОВ «Полонне-Євротранс» порушив вимоги частин 1, 2 статті 115 Кодексу законів «Про працю України» — «Строки виплати заробітної плати» та статтю 24 Закону України «Про оплату праці» — «Строки, періодичність і місце виплати заробітної плати». Як наслідок — на підприємстві утворилося 58864 гривень зарплатного боргу. Йдеться на сайті Хмельницького апеляційного суду.

Для прикладу, заробітну плату за грудень 2018 року тамтешні працівники отримали 18 січня 2019 року, а за січень 2019 року — 7 березня.

«Тобто із затримкою виплати плати понад один місяць та при цьому за період затримки індекс споживчих цін за лютий 2019 року становив 0,5 %, що підлягає застосуванню при визначенні належного розміру компенсації втрати частини зарплати через порушення термінів її виплати, однак цієї вимоги станом на 21.03.2019 року не виконано», — зазначає в постанові суддя.

А ще працівники, що звільнялися з ТОВ, у день звільнення, як те передбачає стаття 116 Кодексу законів про працю, не отримували усіх сум, що їм належать. Не виконав директор і вимоги статті 117 КЗпП України, згідно з якою, якщо з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у визначені строки, підприємство повинне виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що директор ТОВ «Полонне-Євротранс» винний у вчиненні із січня по березень 2019 року адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення вимог законодавства про працю» — та стягнув з нього 1190 гривень штрафу (сімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян)

А от провадження в справі про адміністративне правопорушення, скоєне ним у період з вересня 2018 року до січня 2019 року, суд закрив — у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених статтею 38 КУпАП.

Нагадаємо, вторік у грудні три де­сят­ки ме­дич­них пра­ців­ни­ків Ше­пе­тівсь­кої ЦРЛ зіб­ра­ли­ся у за­лі за­сі­дань Ше­пе­тівсь­кої місь­кої ра­ди, аби діз­на­ти­ся, ко­ли ж на­реш­ті їм вип­ла­тять за­ро­біт­ну пла­ту. Ад­же не пла­тять ме­ди­кам вже по­над 3 мі­ся­ці.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Реклама
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЗарплати в травні — у більшості професійних сфер триває їх зниження
У Полонному запрацював Освітній хаб
Полонський суд оштрафував п’яного водія на 51 тис. грн, який він має сплатити протягом 15 днів
На Шепетівщині небайдужі викликали рятувальників до літньої сусідки
Катували розпеченою праскою: Полонський суд виніс вирок 
Пів мільйона гривень втратила держава через «неуважність» двох хмельницьких митників

Читайте у цій рубриціЛегкоатлетки з Хмельниччини здобули дві срібні медалі у Діамантовій лізі
На Хмельниччині реалізували проєкт, в якому задіяні вимушені переселенці
Жителів Хмельниччини попередили про небезпечні метеорологічні явища
На Хмельниччині затримали чоловіка, який збував канабіс
Голова партії «Слуга народу» відвідала Хмельниччину
На Хмельниччині розпочинається операція «МАК-2022»
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter