Суд звільнив від кримінальної відповідальності винуватця ДТП

Згідно з обвинувальним актом 25-річний житель села Полонського району, що в Хмельницькій області, 9 листопада 2018 року їхав за кермом автомобіля BMW із пасажиркою на передньому сидінні. Близько 4:00 у селі Великі Каленичі Полонського району водій не вибрав безпечної для руху швидкості, не врахував дорожню обстановку та умови, щоб мати змогу постійно контролювати рух транспортного засобу та безпечно керувати ним, проявив необережність.

Як зазначається на сайті Хмельницького апеляційного суду, порушивши Правила дорожнього руху, підсудний виїхав на ліве узбіччя. В наслідок чого, не впоравшись із керуванням, допустив зіткнення з пеньком зрізаного дерева. У результаті ДТП пасажирка авта отримала численні переломи, садна, струс головного мозку, які, згідно з висновком судово-медичної експертизи, належать до категорії тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості, що спричинили тривалий розлад здоров’я.

«З приводу цього судом встановлено, що С. вперше вчинив необережний злочин середньої тяжкості, після якого щиро покаявся, давав визнавальні показання про обставини дорожньо-транспортної пригоди, чим активно сприяв розкриттю злочину. З моменту скоєння кримінального правопорушення і до розгляду провадження обвинувачений вживав дієві заходи для залагодження провини перед потерпілим і повністю відшкодував завдані потерпілій збитки, що свідчать про його дійове каяття», — зазначає в ухвалі суддя.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав повністю, щиро покаявся і просив звільнити його від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям. Прокурор і потерпіла проти задоволення такого клопотання не заперечували.

«Звільнити С. від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України за дійовим каяттям, провадження у справі закрити», — таку ухвалу виніс Полонський районний суд, задовольнивши відповідне клопотання обвинуваченого за частиною 1 статті 286 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження).

Довідково

Згідно зі статтею 45 Кримінального кодексу України, особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, крім корупційних злочинів, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Новини партнерів


1 коментар до статті «Суд звільнив від кримінальної відповідальності винуватця ДТП»

  1. Svetlana Simagina коментує:

    Ви здивовані?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБезоплатна правова допомога

Читайте у цій рубриці