Юнаки пошкодили майно гімназії: адмінправопорушення чи кримінал — розбереться прокуратура

Полонський районний суд направив у прокуратуру матеріали двох справ про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 173 Кодексу України про адміністративне правопорушення (дрібне хуліганство) двох жителів Полонного 16 і 18 років задля перевірки обставин, встановлених судом. Про це повідомила прес-служба Хмельницького апеляційного суду.

Згідно з постановами суду, о 05:30 16 квітня 2019 року юнаки пошкодили огорожу Полонської гімназії, завдавши навчальному закладу матеріальної шкоди на суму 1 тис. грн. За цим фактом щодо них поліцейські склали протоколи про адміністративне правопорушення за вчинення дрібного хуліганства.

Утім, на думку суду, кваліфікуючі ознаки дрібного хуліганства в обох протоколах і матеріалах справи відсутні, адже за ст. 173 КУпАП, дрібне хуліганство — це нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян. Однак юнаки ще й умисно пошкодили майно гімназії. І саме цим діям поліцейські не надали кваліфікованої оцінки.

Тож Полонський районний суд вважає, що прокуратура повинна перевірити обставини, встановлені судом, і прийняти кваліфіковане процесуальне рішення — чи підлягають порушники адміністративній відповідальності, чи в їхніх діях все ж є склад кримінального правопорушення.

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці