Чи залишиться Шепетівський район після децентралізації?

Сьогодні, 5 грудня, в Україні оголошено новий етап реформи децентралізації, який дає поштовх для розвитку України. Не обминула «перебудова» і Хмельниччину.

Реформа децентралізації — найуспішніша реформа в Україні

І так вважають не тільки авторитетні міжнародні експерти, а й жителі громад. Але є ризики для найважливішої реформи країни — її треба зробити незворотною і завершити об’єднання громад до 2020 року.

Представив новий етап децентралізації, який зміцнить місцеве самоврядування і дасть поштовх для подальшого розвитку України, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час Форуму місцевого самоврядування.

Для повноцінного втілення цього етапу треба затвердити новий адміністративно-територіальний устрій, збалансувати фінансові ресурси і повноваження громад і законодавчо закріпити права і можливості об’єднаних громад. Чергові місцеві вибори у 2020 році мають пройти вже на новій прогресивній адміністративно-територіальній основі.

Основні кроки нового етапу децентралізації

 • Завершити створення ОТГ до червня 2020 року. Ресурси місцевого самоврядування будуть відповідати їх повноваженням.
 • Ефективна система адмінтерустрою — трирівнева: громада, район, регіон (АРК; 24 області; міста Київ, Севастополь; ~100 районів; ~1600–1800 громад).
 • Зміни до Конституції, які закріплять права місцевого самоврядування. Інститут префектів, який представляє державну владу в регіонах.
 • Наступні місцеві вибори у 2020 році мають пройти на новій адміністративно-територіальній основі.

Яким чином це торкнеться Хмельниччини?

Відповідь на це питання надав консультант з юридичних питань проекту ПУЛЬС при Хмельницькому РВ АМУ Дмитро Василенко. За його словами, у разі прийняття усіх необхідних рішень, як і по всій країні, в області райони будуть «відформатовані», що дасть змогу уникнути величезної кількості адміністративних витрат на утримання 20 райрад та апаратів адміністрацій, а також сформувати систему більш ефективного надання різноманітних послуг громадянам.

— Раніше, під час регіональної платформи Асоціації міст України у Хмельницькому голова ОДА Вадим Лозовий зазначив, що готовий проект переформатування області зі створенням 4 районів: Славутського, Старокостянтинівського, Городоцького та Кам’янець-Подільського. Наразі це лише пілотний проект, до якого можуть вноситись зміни. Що ж до ОТГ, то місцеві ради, які до того часу не приймуть рішення про добровільне об’єднання чи приєднання, увійдуть в ОТГ відповідно до перспективного плану формування територіальних громад області. Тому якщо дехто вважає, що перспективний план не є ідеальним варіантом для їхньої громади, варто використати останній шанс і найближчим часом прийняти відповідні рішення, — зазначив Дмитро Василенко.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


3 коментарі до статті «Чи залишиться Шепетівський район після децентралізації?»

 1. Shershen коментує:

  А чому б не зробити розподіл на три кущові гілки. Тобто центральна з центром у м. Хмельницькому, північну з центром у м. Шепетівка та південна з центром у м. Кам.-Подільський. А в кущові гілки приєднати прилеглі райони.

 2. Голый Вася коментує:

  Да нахрен вам этот Шепетовский район?

  Уже ясно, что Шепетовка отойдёт к Польше. Об этом говорят все шепетовские поляки. Об этом есть договорённость России и Европы. Путин ясно сказал, цитирую: “Мы не будем возражать против возвращения западных областей Украины …(и т.д.)”.

  Мнение голой и разорённой Украины их не интересует. Печеньку на Майдане получили, и хватит. Учите, польский язык, лохи с бандурами…

  • Голый Вася коментує:

   Да, вот так, будет у нас польское воеблядство… Ой, не то пишу… Воеводство!

   С чем вас и поздравляю, панi и панове, сэры и сэрухи…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці