Незаконне переправлення військовозобов’язаного за кордон: на Хмельниччині трьом спільникам повідомлено про підозру
За процесуального керівництва Кам’янець-Подільської окружної прокуратури Хмельницької області трьом особам повідомлено про підозру за фактом організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, сприяння його вчиненню порадами, вказівками та наданням засобів, вчиненого за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України).
За даними слідства, жителі Чернівецької області організували протиправну схему незаконного виїзду військовозобов’язаного за кордон. Переправлення планували через річку Дністер до Чернівецької області, а далі поза встановленими пунктами пропуску до Республіки Молдова.
На початку квітня 2026 року один із фігурантів через месенджер запропонував жителю Кам’янця-Подільського організувати незаконний перетин кордону та пообіцяв здійснити телефонний супровід, надати інструкції щодо маршруту руху, поведінки та подальшої легалізації за кордоном.
Вартість таких «послуг» становила 12 тис. доларів США.

«Реалізуючи «домовленість», один з учасників схеми на власному авто забрав замовника, щоб доставити його до річки, де на нього мали чекати з човном для переправлення на територію Чернівецької області. В подальшому чоловікові мали допомогти перетнути державний кордон поза пунктом пропуску. Проте доїхати до обумовленого місця їм не вдалося, адже протиправну діяльність було припинено правоохоронцями. Учасників групи затримано в порядку ст. 208 КПК України», — повідомила Хмельницька обласна прокуратура.

У поліції Хмельницької області додали деталі:
«Зловмисники розробили план і чітко розподілили між собою ролі. Спочатку один із них мав доставити «клієнта» автомобілем до річки на території Новоушицької громади. Далі за допомогою іншого спільника чоловіка збирались переправили через річку на надувному човні. На іншому березі його мав зустріти третій учасник групи, завданням якого було допомогти перетнути кордон з Молдовою».

Усім трьом обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.
Досудове розслідування здійснює Кам’янець-Подільський РУП ГУНП в Хмельницькій області за оперативного супроводу співробітників Управління СБУ в Хмельницькій області та Державної прикордонної служби України.
Загалом від початку року Кам’янець-Подільською окружною прокуратурою у шести кримінальних провадженнях за фактами організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України повідомлено про підозру 19 особам.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.



























Залишити відповідь