Смертельна ДТП на Хмельниччині: захист оскаржив вирок, наполягаючи на тверезості водія

Смертельна ДТП на Хмельниччині: захист оскаржив вирок, наполягаючи на тверезості водія

Хмельницький апеляційний суд переглянув вирок у справі про дорожньо-транспортну пригоду, що сталася 14 вересня 2024 року поблизу села Бубнівка Хмельницького району.

Як встановив суд, водій автомобіля Opel Astra, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, перевищив дозволену швидкість і на повороті не впорався з керуванням — автомобіль виїхав за межі проїзної частини та перекинувся у кювет. Унаслідок ДТП тяжкі травми отримав 61-річний пасажир легковика, який через тиждень помер у лікарні.

Волочиський районний суд Хмельницької області визнав водія винним у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286–1 КК України) та призначив покарання — 6 років 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами на 9 років. На користь родичів загиблого суд стягнув з нього 500 000 грн моральної шкоди.

«Захисник обвинуваченого в апеляційній скарзі стверджував, що суд першої інстанції неправильно оцінив докази щодо перебування водія у стані алкогольного сп’яніння. Він просив змінити вирок — перекваліфікувати дії з ч. 3 ст. 286–1 на ч. 2 ст. 286 КК України, призначити покарання в межах санкції цієї статті та звільнити обвинуваченого від його відбування з випробуванням, а також застосувати додаткове покарання у вигляді трирічного позбавлення права керування транспортними засобами», — повідомив Хмельницький апеляційний суд.

Сам обвинувачений у суді пояснив, що був тверезим під час керування автомобілем, а алкоголь вжив уже після аварії, щоб зняти стрес.

За результатами апеляційного розгляду суд підтвердив правильність кваліфікації дій обвинуваченого за ч. 3 ст. 286–1 Кримінального кодексу України. Колегія суддів звернула увагу, що суд першої інстанції обґрунтовано врахував, зокрема, відеозаписи з нагрудних камер поліцейських, на яких зафіксовано обстановку після ДТП і поведінку водія; показання дружини загиблого, яка повідомила, що обвинувачений сам підтвердив вживання алкоголю перед поїздкою; свідчення доньки загиблого та працівників поліції про ознаки сп’яніння у водія; показання медичних працівників щодо відбору зразків крові та записи журналу їх реєстрації; а також висновок судово-токсикологічної експертизи, який підтвердив наявність у крові обвинуваченого етилового алкоголю у концентрації 3,52 проміле.

«Усі встановлені обставини у своїй сукупності доводять поза розумним сумнівом, що обвинувачений, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, керував транспортним засобом та своїми діями спричинив ДТП зі смертельними наслідками», — зазначив апеляційний суд.

Колегія суддів також погодилася з призначеним покаранням. Суд врахував, що обвинувачений вчинив тяжкий злочин, частково визнав вину, однак щиро не розкаявся, має статус учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (категорія 2), є пенсіонером за віком, і позицію потерпілих, які наполягали на суворому покаранні.

Відтак апеляційний суд залишив вирок місцевого суду без змін, а апеляційну скаргу — без задоволення.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppXThreads

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Electric kick scooter tipped over on a paved road beside a curb, with an orange traffic cone nearby and grass along the roadside; Ukrainian police watermark in the corner.
Young Ukrainian police officer sits on a bench beside an elderly woman in a teal cardigan who is smoking outside, with police emblem visible on the woman's badge.
Two police officers detain a woman indoors; one wears a neon vest marked 'ПОЛІЦІЯ' and stands beside them.
Large white tour bus with passengers visible through the windshield, parked near a police car and a small white building with a blue roof amid trees on a sunny day.

Читайте у цій рубриці


Electric kick scooter tipped over on a paved road beside a curb, with an orange traffic cone nearby and grass along the roadside; Ukrainian police watermark in the corner.
Young Ukrainian police officer sits on a bench beside an elderly woman in a teal cardigan who is smoking outside, with police emblem visible on the woman's badge.
Large white tour bus with passengers visible through the windshield, parked near a police car and a small white building with a blue roof amid trees on a sunny day.
Aerial view of a riverside site with three buildings outlined in red as illegally built structures; watermark of the Ukrainian Prosecutor's Office in the corner.
FacebookTelegramViberWhatsAppXThreads