На Хмельниччині конфісковане у пенсіонерки куриво передали ЗСУ

На Хмельниччині конфісковане у пенсіонерки куриво передали ЗСУ

Цьогоріч 14 вересня у селі Зарічанка Кам’янець-Подільського району Хмельницької області поліцейські виявили пенсіонерку, котра переносила до свого помешкання 142 блоки тютюнових виробів без марок акцизного податку.

Їй інкримінували вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 164–5 КУпАП (транспортування тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств — виробників, імпортерів і продавців таких товарів).

Чемеровецький районний суд вказав, що у діях жінки немає складу цього адмінправопорушення й закрив провадження у справі. Вилучені речові докази — 142 блоки цигарок без акцизних марок суддя постановив передати Збройним силам України.

Пенсіонерка оскаржила постанову до апеляційного суду — просила не передавати цигарки ЗСУ, а повернути їх власниці. На її думку, конфіскація товарів застосовується, якщо суд визнав особу винною, проте провадження щодо неї було закрито. Тому вважає, що постанову в частині вирішення питання речових доказів слід скасувати.

Утім Хмельницький апеляційний суд підтвердив законність такого судового рішення.

ХАС зауважив, що у Кодексі України про адміністративні правопорушення немає положень про те, яким чином вирішувати питання про речові докази в справі про адміністративне правопорушення у разі її закриття. Через це суддя вважає за доцільне за аналогією закону застосувати положення статті 100 Кримінального процесуального кодексу України, яка регулює питання вирішення долі речових доказів у кримінальному провадженні. Зокрема, там йдеться про те, що майно, яке було предметом кримінального правопорушення, пов’язаного з незаконним обігом, та/або вилучене з обігу, передається відповідним установам або знищується.

«Враховуючи те, що в діях [апелянтки] відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164–5 КУпАП, самі вилучені тютюнові вироби не мають марок акцизного податку, отже перебувають у незаконному обігу на території України, разом з тим мають певну цінність та можуть бути використані на потреби Збройних Сил України, вважаю, що суддя першої інстанції обґрунтовано конфіскував зазначені речові докази за призначенням — на користь Збройних сил України», — констатував апеляційний суд.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоВ’язням-переселенцям, що шахраювали з Шепетівської колонії, повідомлено додаткову підозру
На Дністрі виловили добувача
Душогуб із Хмельниччини не погодився із довічним ув’язненням
На Хмельниччині чоловік отримав солідний термін за свої злодіяння
Хмельниччина прощається із легендою карного розшуку
Через шкідливу звичку на Хмельниччині загинув 87-річний чоловік

Читайте у цій рубриціНа Дністрі виловили добувача
Хмельниччина прощається із легендою карного розшуку
Робоча група області перевіряла обґрунтованість оголошених закупівель: пояснення надавали представники з Шепетівщини
На Хмельниччині вчителька замість свого чоловіка-педагога супроводжувала учнів до школи
П’ять температурних рекордів зафіксовано на Хмельниччині цієї осені
У Хмельницькій області позачергово відбулося засідання ТЕБ та НС
FacebookTelegramViberWhatsAppX