Зареєстрували петицію, аби повернути можливість майбутнім водіям складати іспити в Шепетівці

Зареєстрували петицію, аби повернути можливість майбутнім водіям складати іспити в Шепетівці

У вересні в Сервісних центрах МВС стартував пілотний проєкт «Прозорі іспити для майбутніх водіїв». Згідно з нововведеннями, майбутні водії мали право обрати місце для складання іспитів лише у двох центрах області — місті Хмельницькому та Кам’янці-Подільському.

Днями на сайті Кабінету Міністрів України було створено електронну петицію № 41/005652-23еп із вимогою скасувати або внести зміни до пілотного проєкту «Прозорі іспити для майбутніх водіїв».

«Введення в дію пілотного проєкту «Прозорі іспити для майбутніх водіїв» призвело до припинення надання послуг із складання теоретичних та практичних іспитів для кандидатів у водії значною кількістю Територіальних сервісних центрів МВС. У зв’язку з чим учням багатьох автошкіл стало ще важче дістатися до місця складання іспиту чи отримати талон для його складання, а також створило інші додаткові незручності, пов’язані з роботою, сім’єю (необхідність залишення дітей без догляду), воєнним станом в країні (постійна загроза повітряних тривог) тощо», — йдеться у петиції, яку зареєструвала Анастасія Тищенко.

Припинення надання послуг із складання іспитів з водіння Територіальним сервісним центром 6845 м. Шепетівка Шепетівського району Хмельницької області спричинило велику кількість організаційних проблем та додаткових матеріальних затрат для мешканців територіальних громад району через транспортну недоступність найближчого Територіального сервісного центру, який знаходиться у м. Хмельницький (для мешканців м. Нетішин відстань становить понад 140 км, для мешканців м. Славута — понад 120 км, для мешканців м. Шепетівка — понад 100 км, для мешканців м. Полонне — понад 110 км, для мешканців м. Ізяслав — понад 106 км).

«Також звертаємо увагу, що за інформацією начальника Головного сервісного центру МВС Миколи Рудика, у регіонах, де запровадився пілотний проєкт «…знизився відсоток успішності тестування. Теоретичний іспит з першого разу склали — 24,5 %, а практичний більш як 32 %». З означеного можна зробити висновок, що результат успішного складання іспитів, зокрема практичного, знизився через неналежні умови для водіїв початківців, які виникли в результаті впровадження пілотного проєкту. Про це також свідчать відео та історії у соціальних мережах, де бажаючі скласти іспит із ночі займають черги за талонами, ночують біля Територіальних сервісних центрів з маленькими дітьми. Неодноразово були зафільмовані й сутички між кандидатами у водії за можливість отримати талон. Впровадження цього пілотного проєкту створило ще більше підґрунтя для корупційних махінацій», — зазначає авторка петиції.

Становлення України на шлях європейського розвитку передбачає створення умов для життя громадян згідно з європейськими стандартами, які передбачають максимальну наближеність та доступність послуг громадянам.

«Проте, впровадження пілотного проєкту погіршило можливість отримання послуги споживачами у всіх регіонах, де він був введений, чим порушило закріплені законодавством стандарти якості надання послуг, а саме їх доступності (можливість отримання послуги особою без непомірних витрат часу, коштів та особистих зусиль). Враховуючи вищевказане, просимо вас скасувати пілотний проєкт «Прозорі іспити для майбутніх водіїв» або переглянути його шляхом повернення повноважень приймати теоретичні та практичні іспити із водіння усім Територіальним сервісним центрам МВС, попередньо обладнавши їх засобами для забезпечення прозорості складання теоретичних і практичних іспитів кандидатами у водії», — наголошують у тексті.

Станом на 31 жовтня до кінця збору підписів залишився 91 день.

Проголосувати за петицію можна за посиланням:

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


1 коментар до статті «Зареєстрували петицію, аби повернути можливість майбутнім водіям складати іспити в Шепетівці»

  1. Ольга коментує:

    Прошу вернути здачу водіння в місті Шепетівка


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Хмельниччині патрульні відібрали у чоловіка скляну ємність
Прості та дієві схеми використали шахраї на Хмельниччині
На Хмельниччині затримали посадовця, який замовив побиття старости села
На Хмельниччині виявили нелегала з Вірменії
Чому російські окупанти постійно обстрілюють аеродром на Хмельниччині
На Хмельниччині волонтери та психологи завітали до поранених захисників

Читайте у цій рубриціНа Хмельниччині патрульні відібрали у чоловіка скляну ємність
Прості та дієві схеми використали шахраї на Хмельниччині
На Хмельниччині виявили нелегала з Вірменії
Чому російські окупанти постійно обстрілюють аеродром на Хмельниччині
На Хмельниччині волонтери та психологи завітали до поранених захисників
Житель Хмельниччини отримав 4 роки тюрми
FacebookTelegramViberWhatsAppX