На Хмельниччині в осінньо-зимовий період вимикатимуть електроенергію за 6 чергами

На Хмельниччині в осінньо-зимовий період вимикатимуть електроенергію за 6 чергами

Підготовка до осінньо-зимового періоду енергосистеми області це — ремонти й обслуговування обладнання, трансформаторних підстанцій та розподільчих пунктів. Окрім цього і розробка графіків погодинних відключень електроенергії, каже технічний директор «Хмельницькобленерго» Олексій Філіпчук.

Він розповів, яка ситуація зі світлом буде з настанням холодів, які процеси під час підготовки до зими найважливіші та чи готова енергосистема Хмельниччини до нових викликів.

Як цього року проходить підготовка до осінньо-зимового періоду, чи є складнощі?

Підготовка до осіньо-зимового періоду — справа звична, адже вона відбувається щороку. Цьогоріч додали клопоту вкрай високі температури та негода, яка хоч і не була дуже частою, але щоразу призводила до суттєвих пошкоджень електромереж.

Які процеси є найважливішими, що в пріоритеті?

— Основні зусилля ми направляємо на проведення ремонтів електромереж. За деякими напрямками, наприклад, ремонт кабельних ліній електропередач 0,4–10 кВ виконання дорівнює 190 % від плану, ремонт трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів 10 кВ — 180 %, — резюмував технічний директор «Хмельницькобленерго» Олексій Філіпчук.

Ремонти електромереж, необхідність в яких виникає через пошкодження внаслідок форс-мажорних обставин, технологічних порушень в електромережах через негоду або збройну агресію Росії, проводяться в терміновому порядку.

— Важливим етапом є розчищення трас повітряних ліній електропередачі. І хоч, план з розчищення уже виконано на 100 %, райони електромереж продовжують цю роботу. Згідно з нормативними документами розчищення траси повинне здійснюватися не рідше одного разу на п’ять років, але бувають ділянки, які заростають значно швидше і це може створити загрозу лініям електропередачі, особливо під час негоди, — додає директор.

Станом на перше серпня на Хмельниччині уже розчищено більше ніж 1700 км повітряних ліній 0,4-10 кВ та 44 км повітряних ліній 35–110 кВ.

Забезпечення обладнанням теж є важливим етапом?

Так, окрім ремонтів та розчищення трас, важливою складовою є формування аварійного запасу по Товариству, підготовка виробничих та оперативно-виїзних бригад, їх забезпечення всіма необхідними захисними засобами та обладнанням. Ці завдання у нас успішно виконуються.Наразі готові до здійснення аварійно-відновлювальних робіт 120 бригад в межах всієї області. Це, до речі, понад 500 фахівців.

То, скажімо станом на 01.08.2023, ми 100 % готові до зими?

В загальному, станом на 01.08.2023 виконано 66 % заходів, передбачених відповідними планами. Роботи тривають.

Інколи споживачі в соціальних мережах ставлять питання, на кшталт, а будуть взимку відключення?

— Ми повинні розуміти, що це залежить від багатьох факторів, в тому числі й від дій РФ. Але, я переконаний, що всі структури енергетичного сектору прикладають максимум зусиль для того, щоб забезпечити споживачів електричною енергією, — каже Олексій Філіпчук.

А як щодо графіків відключень, вони уже розроблені?

Підготовка до осінньо-зимового періоду передбачає розробку та погодження (в установленому порядку) графіків обмежень електроспоживання та відключення споживачів електричної енергії, в тому числі Графіків погодинних відключень (ГПВ). Ці графіки завжди щорічно переглядалися, але, зважаючи на повномасштабну війну, на них звертають особливу увагу.

— Хочу наголосити, що як тільки процес формування та погодження ГПВ завершиться, вони будуть оприлюднені на офіційному сайті Хмельницькобленерго. Наразі ж можу лише повідомити, що ГПВ будуть містити шість черг, оскільки така вимога була запроваджена в кінці 2022 року відповідним регламентом, — зазначає Олексій Філіпчук.

Споживачам варто зареєструватися в «Особистому кабінеті споживача електричної енергії» та внести свій номер телефону, поштову скриньку в розділ «Комунікації». Тоді можна в чат-ботах переглядати чергу відключення, дізнаватися про відключення — ідентифікація споживача здійснюється за вказаним номером телефону.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБійцям із Шепетівщини, які вийшли з Авдіївки, потрібні радіостанції
За кар’єр на Хмельниччині на аукціоні боролися п’ять учасників
Реальний термін отримав мешканець Хмельниччини, який викрав квіти на Алеї Героїв
На Хмельниччині жінка за 15 походів до магазину «винесла» товару на 13 тисяч гривень
«І буде весна!»: На Хмельниччині погасили нову поштову марку
На Хмельниччині патрульним попався «щедрий» водій

Читайте у цій рубриціЗа кар’єр на Хмельниччині на аукціоні боролися п’ять учасників
На Хмельниччині жінка за 15 походів до магазину «винесла» товару на 13 тисяч гривень
«І буде весна!»: На Хмельниччині погасили нову поштову марку
На Хмельниччині підлітка-сироту бабуся не могла сама забрати з лікарні
На Хмельниччині лісівники підтримали колегу, який боронить країну, та передали важливе обладнання
На Хмельниччині розшукують свідків ДТП, які сталися у День закоханих
FacebookTelegramViberWhatsAppX