Міський голова Хмельницького представив Асоціацію міст України на засіданні Європейського комітету регіонів

Міський голова Хмельницького представив Асоціацію міст України на засіданні Європейського комітету регіонів

7 липня у Брюсселі (Бельгія) Європейський комітет регіонів в рамках «Enlargement Day» провів панельну дискусію «Україна, Грузія, Молдова — нові країни-претенденти до вступу в ЄС, нові напрямки, нові очікування». Цей захід організовано в умовах нової політичної реальності, пов’язаної з війною та великими геополітичними змінами в Європі. Вторгнення рф в Україну та заявки України, Грузії і Молдови на членство в ЄС змінили ландшафт політики розширення ЄС. Вперше делегати з цих країн взяли участь у заході.

Учасники дискусії обговорювали питання щодо надій, побоювань та реалістичності очікувань України, Грузії та Молдови у контексті прискореного членства в ЄС, а також готовність місцевих та регіональних влад до втілення європейського законодавства.

Міський голова Хмельницького представив Асоціацію міст України на засіданні Європейського комітету регіонів

Хмельницький міський голова, голова регіонального відділення АМУ Олександр Симчишин представив Асоціацію міст України на засіданні. Від імені Асоціації міст України він окреслив погляд муніципалітетів на європейські перспективи України:

  • багато років триває імплементація європейського законодавства у національне правове поле, Європейська хартія місцевого самоврядування є важливим орієнтиром;
  • розвиток місцевого самоврядування є пріоритетним напрямом реформ, які успішно втілюються — муніципалітети, збільшені за складом і територіями, ефективно управляють своїми справами, триває децентралізація повноважень та фінансів, зростає залученість громадян до вирішення місцевих питань;
  • на часі розбудова економіки, що стимулюватиме розвиток наших громад, а європейські міста слугуватимуть взірцями створення комфортного середовища для життя, високоякісних публічних послуг, громадського транспорту, інфраструктури;
  • інтеграція в ЄС — це можливість швидко модернізувати економічні та політичні інституції, перемогти агресора та відбудуватися, завершити економічні та муніципальну реформи.

Міський голова Хмельницького представив Асоціацію міст України на засіданні Європейського комітету регіонів

Олександр Симчишин наголосив, що Україна вірить у Перемогу та подякував країнам Європейського Союзу за допомогу і підтримку.

«Аби цивілізований світ не «втомився» від війни, маємо постійно про це говорити. Наголосив, що мета нападу російських рашистів на нашу землю — це боротьба не за територію чи ресурси, а знищення українців, знищення нашої Свободи, Гідності, Незалежності, знищення цивілізованих людських цінностей: прав людини, демократії, самоврядування і тд. Українці, захищаючи ці цінності кров’ю, потом і залізом, як ніхто знає їхню ціну» — підсумував на своїй сторінці в мережі Фейсбук Олександр Симчишин.

Довідково:

30 червня почав офіційно діяти Європейський альянс міст та регіонів для відбудови України. Альянс пропонує створити «Механізм» (фонд) і надати його в розпорядження тим місцевим і регіональним органам влади ЄС, які бажають керувати проектами сталої реконструкції українських сіл, селищ, міст й їхньої інфраструктури. Адже міста та регіони ЄС є прикладом у сфері просторового та міського планування, а їхня автономія в управлінні коштами як результат багаторічної децентралізації є суттєвою перевагою з точки зору ефективності. Асоціація міст України вважає, що цей потенціал необхідно використати, розпочавши якомога швидше пілотний проект, щоб допомогти громадам в Україні.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУряд визначив умови постачання природного газу для теплопоста­чаль­них підприємств та бюджетних установ
У Плужненській громаді знайшли прихисток понад вісім сотень переселенців
Олексій Чернишов: Організація опалювального сезону є питанням національної безпеки України
У Хмельницькому підняли вартість проїзду, однак це найнижча ціна в регіоні
Грицівська тергромада отримала речі першої необхідності від благодійників
Чи відбудеться підвищення тарифів у наступному опалювальному сезоні?

Читайте у цій рубриціНа Хмельниччині «Міська дружина» виявила чергового нетверезого водія та передала полісменам
У Хмельницькому відновить роботу McDonald’s?
На Хмельниччині міграційна служба запровадила додатковий робочий день
На Хмельниччині браконьєр поставив 700 метрів сіток, в які потрапили червонокнижні риби
Лікарка з Хмельниччини отримала ордена, який називають «Оскаром» у медицині
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter