Кардіохірурги Хмельниччини врятували пацієнта з аневризмою великих розмірів

Кардіохірурги Хмельниччини врятували пацієнта з аневризмою великих розмірів

Пацієнт, який хворіє на артеріальну гіпертензію, звернувся до Хмельницького обласного серцево-судинного центру зі скаргами на ниючі болі в ділянці пупка, відчуття важкості та посиленої пульсації в животі. Проведене обстеження (УЗД, ангіографія, комп’ютерна томографія) виявило розширення черевного відділу аорти — аневризму великих розмірів, 7–8 см в діаметрі.

Аорта — найбільша артерія кровоносної системи, яка несе кров від серця до тканин та органів. Її частину, розташовану у черевній порожнині, називають черевним відділом аорти. Вона постачає кров у нижню частину тіла, а нижче живота ділиться на 2 гілки, які несуть кров в нижні кінцівки.

Кардіохірурги Хмельниччини врятували пацієнта з аневризмою великих розмірів

Коли ослаблена частина черевної аорти під тиском крові розширюється або випирає (подібно повітряній кулі), це явище називають аневризмою черевної аорти. Якщо у нормі діаметр аорти приблизно 2 см, то при аневризмі він збільшується до 4–12 см. Аневризми несуть великий ризик, так як можуть розірватися (при діаметрі більше 5 см ризик розриву значно зростає).

Розрив аневризми аорти призводить до масивної внутрішньої кровотечі, що без негайного лікування завершується геморагічним шоком і смертю (раптовий розрив аневризми обірвав життя таких видатних людей, як Альберт Ейнштейн і Шарль де Голь). Також у аневризмі формуються тромби, які можуть відірватися і, з потоком крові, потрапити в більш дрібні судини та привести до їх тромбозу (закупорки) з порушенням кровотоку і живлення органів.

Єдиний спосіб лікування аневризми — хірургічний. У зв’язку із великим діаметром та великою вірогідністю розриву аневризми, пацієнту запропоноване та виконане термінове оперативне втручання.

Фахівцями Хмельницького серцево-судинного центру було проведено видалення розширеної ділянки та протезування (заміна) черевного відділу аорти синтетичним протезом. Втручання виконане із застосуванням кровозберігаючої методики з використанням апарату «Cell Saver» (дозволяє з мінімальною крововтратою повернути власну очищену кров в організм, без застосування донорської крові).

Втручання тривало більше 4 годин та пройшло успішно. Працювала операційна бригада в складі: кардіохірургів Андрія Кланци, Валерія Сухарєва, Андрія Шимківа, анестезіолога Юрія Гордєєва, перфузіолога Руслана Григорчука, операційної медичної сестри Тетяни Хмель, анастезіологічної медсестри Альони Лободи, молодшої медсестри Ріти Кляшторної).

Наразі пацієнт в стабільному стані, завершує терапію в стаціонарному відділенні та готується до виписки.

«Нерідко аневризма черевної аорти протікає безсимптомно і дає про себе знати лише при виникненні небезпечних ускладнень. На щастя, професійно та вчасно діагностована аневризма може бути ефективно вилікувана із застосуванням сучасних методик», — зазначили в Хмельницькому обласному серцево-судинному центрі.

Нагадаємо, що в грудні у Хмельницькому зробили першу в області операцію з трансплантації внутрішніх органів.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Хмельницькому вперше зробили трансплантацію серця
На Хмельниччині провели дві складні термінові операції паралельно на двох операційних столах
На Хмельниччині зробили першу операцію з трансплантації органів
Кардіохірурга Хмельниччини відзначили у Верховній Раді України
Шепетівчанин, який отримав серйозні травми хребта, просить про допомогу в краян
Хірурги врятували одразу двох жителів Хмельниччини з інфарктами міокарда

Читайте у цій рубриціУ селі на Хмельниччині переховувався нелегал із Німеччини
Перший енергоблок Хмельницької АЕС відключили від енергомережі
У Хмельницькому СБУ звільняла заручників
На Хмельниччині  незаконно вирізали деревини на суму понад 93 тисячі гривень
Чоловік платитиме аліменти на утримання повнолітньої доньки, поки та навчатиметься
Лісгосп на Хмельниччині заробив понад 17 млн грн на продукції з низькосортної деревини