Кардіохірурги Хмельниччини врятували пацієнта з аневризмою великих розмірів

Кардіохірурги Хмельниччини врятували пацієнта з аневризмою великих розмірів

Пацієнт, який хворіє на артеріальну гіпертензію, звернувся до Хмельницького обласного серцево-судинного центру зі скаргами на ниючі болі в ділянці пупка, відчуття важкості та посиленої пульсації в животі. Проведене обстеження (УЗД, ангіографія, комп’ютерна томографія) виявило розширення черевного відділу аорти — аневризму великих розмірів, 7–8 см в діаметрі.

Аорта — найбільша артерія кровоносної системи, яка несе кров від серця до тканин та органів. Її частину, розташовану у черевній порожнині, називають черевним відділом аорти. Вона постачає кров у нижню частину тіла, а нижче живота ділиться на 2 гілки, які несуть кров в нижні кінцівки.

Кардіохірурги Хмельниччини врятували пацієнта з аневризмою великих розмірів

Коли ослаблена частина черевної аорти під тиском крові розширюється або випирає (подібно повітряній кулі), це явище називають аневризмою черевної аорти. Якщо у нормі діаметр аорти приблизно 2 см, то при аневризмі він збільшується до 4–12 см. Аневризми несуть великий ризик, так як можуть розірватися (при діаметрі більше 5 см ризик розриву значно зростає).

Розрив аневризми аорти призводить до масивної внутрішньої кровотечі, що без негайного лікування завершується геморагічним шоком і смертю (раптовий розрив аневризми обірвав життя таких видатних людей, як Альберт Ейнштейн і Шарль де Голь). Також у аневризмі формуються тромби, які можуть відірватися і, з потоком крові, потрапити в більш дрібні судини та привести до їх тромбозу (закупорки) з порушенням кровотоку і живлення органів.

Єдиний спосіб лікування аневризми — хірургічний. У зв’язку із великим діаметром та великою вірогідністю розриву аневризми, пацієнту запропоноване та виконане термінове оперативне втручання.

Фахівцями Хмельницького серцево-судинного центру було проведено видалення розширеної ділянки та протезування (заміна) черевного відділу аорти синтетичним протезом. Втручання виконане із застосуванням кровозберігаючої методики з використанням апарату «Cell Saver» (дозволяє з мінімальною крововтратою повернути власну очищену кров в організм, без застосування донорської крові).

Втручання тривало більше 4 годин та пройшло успішно. Працювала операційна бригада в складі: кардіохірургів Андрія Кланци, Валерія Сухарєва, Андрія Шимківа, анестезіолога Юрія Гордєєва, перфузіолога Руслана Григорчука, операційної медичної сестри Тетяни Хмель, анастезіологічної медсестри Альони Лободи, молодшої медсестри Ріти Кляшторної).

Наразі пацієнт в стабільному стані, завершує терапію в стаціонарному відділенні та готується до виписки.

«Нерідко аневризма черевної аорти протікає безсимптомно і дає про себе знати лише при виникненні небезпечних ускладнень. На щастя, професійно та вчасно діагностована аневризма може бути ефективно вилікувана із застосуванням сучасних методик», — зазначили в Хмельницькому обласному серцево-судинному центрі.

Нагадаємо, що в грудні у Хмельницькому зробили першу в області операцію з трансплантації внутрішніх органів.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


У медзакладі Славути оперували пацієнтку, залучивши команду лікарів-травматологів з Тернополя
У Шепетівській лікарні тепер можуть лікувати геморой безболісно та без операції
У сусідній із Хмельниччиною області у вусі малюка виявили цікаву знахідку
На Хмельниччині жінці із вродженою вадою серця виправили 3-сантиметровий дефект

Читайте у цій рубриці


У Хмельницькому дітлахи познайомилися зі світом Героїв без зброї
10 років супроти ворога: ювілей створення спецроти поліції Хмельниччини «Богдан»
В одній із громад Хмельниччини людей лякає запах води з крана
На Хмельниччині за кермом вантажівки вияивли небезпечного водія
FacebookTelegramViberWhatsAppX