росія готувалась вчинити новий голодомор в Україні

росія готувалась вчинити новий голодомор в Україні

російська федерація мала намір і активно готувалася викрадати запаси українського зерна ще за кілька місяців до того, як владімір путін віддав наказ про напад на Україну. Про це йдеться у звіті «Перетворення сільського господарства на зброю. Незаконне захоплення та вилучення українського зерна росією», що підготовлений Мобільною командою правосуддя з питань злочину моріння голодом міжнародної юридичної фундації з прав людини Global Rights Compliance.

У документі наведено неспростовні докази планування й підготовки російської федерації до викрадення українського зерна.

«Розкриття умислу росії щодо перетворення продовольства на зброю в її незаконній війні проти України вимагає багатостороннього підходу, розгляду тактики облоги цивільного населення, руйнування критично важливої інфраструктури, а також захоплення та розграбування сільськогосподарської сировини. Цей звіт зосереджується на останньому — розкритті підступного сценарію, за яким росія намагається знищити українську сільськогосподарську продукцію, зруйнувати засоби до існування та поглибити глобальну продовольчу кризу. Це відбувається шляхом систематичного вилучення зерна, його перевезення на окуповані території всередині України або через кордон до росії, а потім здійснення безперервних нападів і знищення зернової інфраструктури та українських портів. Міжнародна увага до цього аспекту війни має бути привернута під час майбутнього Всесвітнього саміту з продовольчої безпеки», — зазначила Катріна Мердок, партнер та керівник проєктів з питань злочину моріння голодом в Global Rights Compliance.

Після початку широкомасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року російські окупанти умисно націлилися на зернові райони України та інфраструктуру з виробництва продовольства. У стислі терміни загарбники створили розгалужену інфраструктуру для викрадення й вивезення зерна з окупованої території України до російської федерації та до інших країн світу вже під виглядом російського за документами зерна. Численні приватні українські зернові компанії примусово включили до складу російського державного оператора.

росія готувалась вчинити новий голодомор в Україні

Вагони-зерновози з маркуванням логістичного парку російської «Об’єднаної зернової компанії (ОЗК)» зі штаб-квартирою в ростові-на-дону вирушають з об’єкта ТОВ «Старобільський елеватор»

Оперативність і злагодженість захоплення російськими окупантами української зернової інфраструктури в цих регіонах засвідчує завчасне планування та високий рівень координації. Звіт фіксує інформацію про численні колони вантажівок, які вивозили зерно з тимчасово окупованих територій півдня України до Криму. Таке ж вивезення відбувалось на сході безпосередньо на територію російської федерації.

Зібрані Global Rights Compliance докази свідчать про план розкрадання українського продовольства «у безпрецедентних масштабах». Ринкова вартість викраденого в Україні зерна становить понад 1 мільярд доларів на рік. З огляду на це головною метою викрадення українського збіжжя у звіті названо отримання російською федерацією коштів на ведення бойових дій під час злочинної агресивної війни проти України та фінансування окупованих територій.

Важливим завданням окупантів названо також провокування та поглиблення глобальної продовольчої кризи з метою використати її як інструмент дипломатичного тиску й шантажу світової спільноти. У звіті наголошено, що систематичне викрадення й вивезення українського зерна російськими окупантами є частиною ширшого плану російської федерації зі знищення української інфраструктури, задіяної в експорті зерна, і виходу з Чорноморської зернової ініціативи.

Водночас перелік завдань російських окупантів у межах реалізації плану з вивезення українського зерна та продовольства в цілому може бути доповнений. Одним із них, як свідчать зібрані Харківським пресклубом у межах проєкту «Харківщина: зруйнована, але незламна» матеріали, було упокорення місцевого населення голодом або його загрозою та створення штучної залежності від поставок гуманітарної допомоги з боку окупантів.

росія готувалась вчинити новий голодомор в Україні

Супутниковий фотознімок елеватора у Мелітополі 2 березня 2023 року свідчить про те, що через об’єкт вивозиться значна кількість зерна; праворуч взятий із соцмереж фотознімок елеватора, на якому зафіксоване завантаження/розвантаження зерна

Зокрема у фільмі «російський економічний тероризм» наведено докази створення російськими окупантами умов для виникнення штучного голоду на території Вільхуватської громади Харківської області. У ньому йдеться про спричинену свідомими діями загарбників продовольчу кризу й голод на місцевому рівні. Свідки фільму «російський економічний тероризм» волонтер Артем Василенко, Вільхуватський сільський голова Василь Сорокін, директор Вільхуватського ліцею Євген Новиков та мешканці громади розповідають про те, як росіяни вивезли продовольство, внаслідок чого мешканці голодували. Натомість за спроби представників місцевої влади надати людям продовольство їм погрожували смертю.

Такі дії окупантів можна вважати свідомим цілеспрямованим створенням умов для виникнення штучно спричиненої нестачі продовольства та, як наслідок, голодування місцевих цивільних мешканців територій України, окупованих російською федерацією. Це можна порівняти з Голодомором 1932–1933 років, одним із завдань якого було приборкання спротиву українських селян колективізації та політиці радянської влади на селі в цілому. Упокорення місцевих мешканців голодом і створення залежності від окупаційної влади мало полегшити російським загарбникам встановлення та легалізацію повного контролю над територією України.

Міжнародні юристи та правозахисники Global Rights Compliance вважають, що на підставі зібраних ними даних є високі шанси довести, що росіяни навмисне планували використати голод як інструмент війни.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБійцям із Шепетівщини, які вийшли з Авдіївки, потрібні радіостанції
Реальний термін отримав мешканець Хмельниччини, який викрав квіти на Алеї Героїв
На Хмельниччині жінка за 15 походів до магазину «винесла» товару на 13 тисяч гривень
«І буде весна!»: На Хмельниччині погасили нову поштову марку
Будівництво великих промислових споруд
На Донеччині героїчно загинув кулеметник із Шепетівщини

Читайте у цій рубриціНа Донеччині героїчно загинув кулеметник із Шепетівщини
Від рук російських окупантів загинув захисник із Шепетівщини
На Куп’янському напрямку загинув військовий із Шепетівщини
Від рук окупантів загинув 27-річний гранатометник із Шепетівки
Війна забрала життя ще одного воїна із Шепетівщини
На Донеччині загинув воїн механізованого батальйону із Шепетівщини
FacebookTelegramViberWhatsAppX