Володимир Зеленський зазначив, що росія розглядає голод як зброю

Володимир Зеленський зазначив, що росія розглядає голод як зброю

Цієї ночі, 6 квітня, по території нашої держави знову вдарили російські ракети. Підло й по звичайній цивільній інфраструктурі. Зокрема, по черговій базі з пальним. Одній із десятків, які Росія розглядає як мішень. І це вже стало фірмовим почерком окупантів — знищувати все, що забезпечує звичайне життя звичайним людям. Вони послідовно знищують місця зберігання пального, розподільчі центри продуктів, знищують навіть звичайну аграрну техніку та мінують поля. Мінують постійно все. Все, що залишають.

«Крім того, Росія заблокувала всі наші морські порти разом із тими суднами, які вже були завантажені аграрною продукцією на експорт. Для чого вони це роблять? Бо вони розглядають і голод як свою зброю. Зброю проти нас, звичайних людей. Як інструмент, щоб домінувати.

Україна — одна з провідних держав на світовому ринку продовольства. Без нашого експорту — це не просто дефіцит, а загроза голоду для понад десятка країн Африки та Азії. Бо фізично не вистачатиме обсягів продукції і суттєво зростуть ціни. Це факт.

Для мільйонів бідних на півночі Африки та в частині азійських країн стане ще складніше годувати свої сім’ї», — зазначив у своєму зверненні до парламенту Ірландії Володимир Зеленський.

Зараз в Україні — час посівної кампанії. Зривати нам посівну, знищувати нашу інфраструктуру — це свідомо провокувати продовольчу кризу. А що станеться внаслідок цієї кризи? Як мінімум — політична турбулентність. Як максимум — спалахи насильства у регіонах, де нестабільність стає вже традиційною, і новий масовий потік біженців, які просто шукатимуть, як вижити.

«Росія застосовує голод із перших днів війни й проти наших людей. Найгірше — в Маріуполі. Це півмільйонне місто було повністю заблоковане російськими військами понад місяць тому. Вони перекрили доступ як із землі, так і з моря. Будь-який доступ. Вони блокують гуманітарні вантажі, не дають завезти нічого — їжу, воду, медикаменти. Поки був сніг, люди могли розтопити хоча б сніг, щоб отримати воду, а зараз немає й цього», — наголосив президент.

Тривають цілодобові обстріли, авіанальоти, тривають бомбардування… У Маріуполі не залишилося вже жодної цілої будівлі, жодної непошкодженої будівлі. У півмільйонному місті — жодної.

Загиблих і вбитих ховали просто у дворах розбитих багатоповерхівок. Коли могли це робити. Але навіть так поховати у значній кількості випадків не вдавалося. Тіла людей так і залишилися на вулицях, у руїнах будинків, у завалених підвалах.

Ми не знаємо, скільки маріупольців було вбито Росією. Але ми точно знаємо, що це було частиною загальної тактики окупантів. Вони те саме зробили або намагалися зробити з Черніговом, Сумами, Охтиркою, Харковом, Ізюмом, Волновахою та багатьма іншими нашими українськими містами. Можливо, ви ще поки не чули всі ці назви. Але це мільйони людей, яких Росія просто намагалася знищити. І продовжує це робити.

Коли це чуєш, може здаватися, що це неможливо. Може здаватися, що ніхто в сучасному світі не наважиться робити таке. Але це реальні факти.

…Росія не заслуговує на відносини з нею, як з однією з нормальних держав. Вона повинна відповідати за все, що наробила на українській землі.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Реклама
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоСлавутчани провели в останній путь загиблого Героя, встеливши дорогу квітами
Війна росії проти України. Оперативна інформація станом на ранок 27 травня
У Славуті попрощаються із загиблим 34-річним захисником
На Хмельниччині лісівники використали деякі ділянки не для лісорозведення
Над Хмельниччиною винищувачі збили 2 крилаті ракети
Війна росії проти України. Оперативна інформація станом на 26 травня

Читайте у цій рубриціСлавутчани провели в останній путь загиблого Героя, встеливши дорогу квітами
Війна росії проти України. Оперативна інформація станом на ранок 27 травня
У Славуті попрощаються із загиблим 34-річним захисником
Над Хмельниччиною винищувачі збили 2 крилаті ракети
Війна росії проти України. Оперативна інформація станом на 26 травня
На Хмельниччині сили протиповітряної оборони збили ворожу ракету
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter