Подорож не за планом: спізнились на потяг чи забули квиток — що робити?

Подорож не за планом: спізнились на потяг чи забули квиток — що робити?

Під час подорожі можливі різні ситуації. Та більшість із них можна вирішити. Що робити, якщо залишили вдома квитки, спізнилися на потяг або ж забули свої речі у вагоні, розповідають юристи системи безоплатної правової допомоги.

Повернути квиток чи подовжити строк його дії

Законодавством України передбачені права та певні обов’язки пасажирів залізничного транспорту. Так, пасажир має право:

  • зробити одну зупинку в дорозі з подовженням строку дії проїзного документа не більше ніж на 10 діб після відправлення поїзда, з яким він прибув на станцію переривання поїздки, а в разі хвороби — в термін не пізніше 10 діб після закінчення лікування, після пред’явлення медичної довідки з місця лікування чи лікарняного листа;
  • на заміну проїзних документів чи повне повернення їх вартості у разі виявлення будь-яких неточностей у їх оформленні з вини залізниці;
  • повернути проїзний документ і одержати назад повну або часткову вартість квитка — залежно від часу, який залишися до відправлення потягу, якщо плани щодо мандрівки змінились, а квиток вже було придбано.

Пошкоджений квиток може бути поновлений суб’єктом господарювання, який його продав, у разі збереження на проїзному документі інформації в обсязі, достатньому для його ідентифікації. Загублені чи викрадені проїзні документи не поновлюються.

Винятком є проїзні документи, оформлені через мережу Інтернет. У цьому випадку пасажир має можливість повторно роздрукувати проїзний документ в особистому кабінеті користувача (за умови, що даний проїзний документ попередньо не був роздрукований на бланку проїзного документа встановленого зразку у касі).

Спізнились на потяг або ж переплутали потяги

Якщо пасажир запізнився на потяг з особистих причин, то повернути кошти за невикористаний проїзний документ можна лише не більше ніж через годину після відправлення поїзда, отримавши 10 % вартості квитка і плацкарти (частина вартості проїзду, змінювана залежно від категорії вагона, поїзда, що компенсує витрати на підготовку в рейс та обслуговування вагона).

Повернення вартості проїзду відбувається при наявності оригіналів проїзних документів. Повернення проїзного документа однієї особи після відправлення поїзда здійснюється на підставі документа, що посвідчує особу, прізвище та ім’я якої зазначено в проїзному документі.

Якщо пасажир помилково сів у поїзд не того напрямку, що вказаний у проїзному документі, то він повинен зійти на найближчій станції. У цьому разі начальник поїзда складає акт, який дає право пасажиру безоплатно повернутися до станції відправлення поїзда без оплати проїзду.

Якщо через це після повернення на станцію відправлення пасажир не встиг на поїзд, зазначений у проїзному документі, то він пред’являє проїзний документ та акт загальної форми для поновлення дійсності квитка. При цьому вартість плацкарти нового квитка пасажиром сплачується.

Забули речі у вагоні

Щоб повернути забуті у вагоні речі, потрібно звернутися до начальника станції із письмовою заявою. Керівник станції, своєю чергою, негайно подає службову телеграму начальнику поїзда або начальнику станції на шляху прямування поїзда, де є можливість зняти речі черговим по вокзалу. У телеграмі вказується номер вагона і місце, яке займав пасажир, опис забутих речей, вимога про перевезення їх до станції, зазначеної власником, чи інша вимога.

При одержанні речей пасажир повинен сплатити перевізнику належні платежі (за зберігання, упакування, перевезення за тарифом багажу при потребі), а також видати розписку довільної форми про одержання речей із зазначенням в ній свого постійного місця проживання, серії та номера паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.

Непорозуміння між пасажирами та працівниками залізниці

Всі суперечки і непорозуміння, які виникають між пасажирами та працівниками залізниці, розв’язуються на станції начальником станції або начальником вокзалу, в поїздах під час руху — начальником поїзда (старшим стюардом).

Якщо пасажир не згоден з рішенням начальника станції, вокзалу чи начальника поїзда (старшого стюарда), це рішення може бути оскаржене відповідно до законодавства.

Безкоштовні консультації з правових питань, роз’яснення законодавства (для всіх без винятку осіб), а також безоплатні послуги захисту та представництва в суді (для незахищених верств населення) можна отримати в центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги й бюро правової допомоги.

Проконсультуватися та дізнатися адресу найближчої точки доступу до безоплатної правової допомоги можна за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги в Україні; цілодобово та безкоштовно в межах України).

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоВетеранка війни зі Славути через суд захищала право на приватизацію власного житла
Знайшли чиюсь згубу — маєте право вимагати винагороду
Весілля не буде — хто поверне витрати?
Купуючи квитки на поїзди карткою «єПідтримка», можна отримати додаткові сервіси
Що шепетівчанам потрібно знати перед виїздом на роботу за кордон?

Читайте у цій рубриціІз держбюджету виділено гроші на препарати для лікування орфанних захворювань: у переліку — СМА
Стоковий одяг оптом: якісно та вигідно
IT-фахівці зможуть викладати в навчальних закладах
Перевага курсу Архікад для дизайнерів
Уряд запровадив державне регулювання цін на деякі продукти харчування
Збільшення повідомлень про псевдомінування соціально важливих об’єктів — штучне