Комп’ютерна томографія у лікарнях, які мають договір з НСЗУ, є безкоштовною для пацієнтів

Комп’ютерна томографія у лікарнях, які мають договір з НСЗУ, є безкоштовною для пацієнтів

Проведення комп’ютерної томографії у закладах, які мають відповідні пакети з НСЗУ, проводиться у повному обсязі безоплатно для пацієнта, за ці послуги сплачує держава. Про це йдеться на сайті МОЗ.

Наявність у лікарнях комп’ютерних томографів дозволяє медикам оперативніше і якісніше проводити необхідну діагностику, а пацієнтам — отримувати фахову допомогу на місцях, не витрачаючи час і кошти на поїздки до інших медзакладів.

Зробити КТ безоплатно можна у тих закладах, які підписали договір з НСЗУ на амбулаторну допомогу і мають відповідне обладнання. Обстеження для пацієнта є безоплатним, якщо він має показання до КТ та направлення від лікаря. Тобто пацієнт має звернутись до свого сімейного або лікуючого лікаря.

Якщо у закладі вимагають плату за проведення такого обстеження, це є порушенням прав пацієнта. У такому випадку можна подати скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ у розділі «Громадянам» https://nszu.gov.ua/gromadyanam. У разі необхідності, оператори контакт-центру НСЗУ за номером 16–77 підкажуть, як правильно подати скаргу.

Якщо фахівець після огляду пацієнта і зважаючи на клінічні показники бачить потребу в КТ, він виписує пацієнту е-направлення на обстеження. Заклад пацієнт обирає самостійно. Детальніше про те, як отримати та скористатися направленням на безоплатне КТ, можна дізнатися за посиланням https://bit.ly/3J0HmD3.

Якщо пацієнт перебуває на лікуванні у стаціонарі, то усі необхідні обстеження входять до відповідного пакету послуг та проводяться одразу в лікарні, куди його госпіталізували.

У МОЗ звертають увагу, що наступного року законтрактовані лікарні продовжать надавати послуги комп’ютерної томографії безкоштовно для пацієнта.

Крім того, 131 комп’ютерний томограф встановлено наразі в українських лікарнях у всіх 24 областях країни у межах проєкту Президента «Велике Будівництво». Загалом за цією програмою закуплено 161 томограф, решта — найближчим часом будуть також введені в дію.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоІз держбюджету виділено гроші на препарати для лікування орфанних захворювань: у переліку — СМА
Поліцію повідомили про замінування однієї зі шкіл Хмельницького (Оновлено)
У МОЗ не визнають пластикові прозорі «маски»
Чи справді мікрохвильовка небезпечна для здоров’я?
Нові COVID-сертифікати отримають ті, хто вакцинуватиметься бустерною дозою
Літні люди можуть отримати бустерну дозу вакцини проти COVID-19

Читайте у цій рубриціІз держбюджету виділено гроші на препарати для лікування орфанних захворювань: у переліку — СМА
Стоковий одяг оптом: якісно та вигідно
IT-фахівці зможуть викладати в навчальних закладах
Перевага курсу Архікад для дизайнерів
Уряд запровадив державне регулювання цін на деякі продукти харчування
Збільшення повідомлень про псевдомінування соціально важливих об’єктів — штучне