Середня заробітна плата на Хмельниччині нижча на 16% ніж по Україні

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника в економіці Хмельницької області (по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) у жовтні 2017-го становила 6166 грн, що в 1,9 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (3200 грн), проте на 16,4 % нижче, ніж у середньому по Україні.

Вище середнього рівня по області у жовтні була заробітна плата працівників державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування (9015 грн), сфери фінансової та страхової діяльності (8944 грн), промисловості (7101 грн), оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (6475 грн), сільського господарства, лісового господарства та рибного господарства (6393 грн), транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (6292 грн). Серед промислових видів діяльності найвищий рівень заробітної плати спостерігався в працівників підприємств з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (8995 грн) і перевищував середньообласний показник на 45,9 %.

Водночас рівень заробітної плати працівників підприємств з тимчасового розміщування й організації харчування, виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності перебував у межах 56,1–63,1 % від середньообласного показника.

Цьогоріч реальна заробітна плата найманих працівників у жовтні порівняно з вереснем збільшилась на 0,2 %, відносно жовтня 2016 року — на 29,0 %.

Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на 1 листопада п.р. становила 5,6 млн.грн, або 0,4 % фонду оплати праці, нарахованого за жовтень 2017 року.

Основна частка боргу з виплати заробітної плати (70,9 %) припадала на підприємства промисловості, 11,8 % — будівництва. З кожних 100 невиплачених гривень 62 заборгували своїм працівникам підприємства Полонського району, 17 — м. Хмельницького, та 11 — Ярмолинецького району.

У структурі загальної суми заборгованості 91,5 % утворено на підприємствах, до яких впроваджена процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та 8,5 % — на економічно активних підприємствах.

Вчасно не отримали заробітну плату 134 працівники економічно активних підприємств. Кожному з них не виплачено в середньому по 3581 грн, або 58,1 % від середньої заробітної плати за жовтень 2017 року.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Середня заробітна плата на Хмельниччині нижча на 16% ніж по Україні»

  1. Елена Таган коментує:

    Ура!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці