У судовому засіданні: «Енергоінвест» проти міськради — оголошено перерву

У судовому засіданні: «Енергоінвест» проти міськради — оголошено перерву

Сьогодні, 23 листопада, в Шепетівському міськрайонному судді відбулося слухання адміністративної позовної заяви про визнання неправомірним та скасування рішення сесії Шепетівської міської ради «Про відмову від договору концесії в односторонньому порядку та повернення майна» від 6 листопада 2017 року № 1, де позивачем виступає ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», а відповідачем — Шепетівська міська рада.

Оскільки представники відповідача не прийшли на початок засідання, суддя Березова оголосила 10 хвилин перерви, щоб з’ясувати причини їх неявки.

Коли представники обох сторін були присутні в залі, суддя, як годиться, зачитала обов’язки сторін. Також служитель Феміди запитала, чи не бажають учасники судової справи, так би мовити, примиритися. На таку формальну пропозицію і позивач, і відповідач не погодилися.

Як з’ясувалося в ході засідання: за 20 хвилин до його початку надійшло клопотання від ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» про зупинення провадження у справі. У ньому йдеться, що позивач звернувся до Господарського суду Хмельницької області з позовною заявою до ПАТ «Шепетівкагаз» і НАК «Нафтогаз України» про зобов’язання ПАТ «Шепетівкагаз» здійснювати розподіл природного газу ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» в опалювальний сезон 2017–2018 років. Також позивач вимагає визнання права на споживання природного газу за укладеним із НАК «Нафтогаз України» договором купівлі природного газу. Справу призначено до розгляду на 7 грудня. Позивач вважає, що справа «Про визнання неправомірним та скасування рішення сесії» не може розглядатися Шепетівським міськрайонним судом до вирішення справи «Про зобов’язання ПАТ «Шепетівкагаз» здійснювати розподіл природного газу».

Заслухавши аргументи щодо клопотання обох сторін, суддя його не задовольнила і продовжила розгляд справи по суті.

Сторона відповідача надала матеріали щодо заперечення позову ТОВ «Шепетівка Енергоінвест. Отож, юрист міської ради Ганна Бабась передала документи, які свідчать про своєчасне публікування рішення сесії на сайті міської ради та у газеті «Шепетівський вісник». Ці документи можуть спростувати аргументи позивача, що міська влада неналежним чином оприлюднила рішення сесії про відмову від концесії.

У ході засідання представниця Шепетівської міської ради наголосила, що у ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» відсутні номінації на природній газ від постачальника НАК «Нафтогазу України», що зумовило зрив опалювального сезону в місті. Станом на початок опалювального періоду постачальник газу надав інформацію міській раді про те, що ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» має борг за блакитне паливо в сумі понад 57 мільйонів гривень. Така сума не з’явилася за один рік, тому відповідача цікавили причини бездіяльності підприємства з реструктуризації заборгованості раніше.

Позивач навела аргументи на захист ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» — сторони концесії мають не лише виконувати умови договору, а й створювати контрагенту найбільш сприятливі умови і надавати допомогу в цьому. Позивач вважає, що Шепетівська міська рада відійшла від взаємного співробітництва, що проявилося у рішенні про початок опалювального сезону в бюджетних закладах з централізованим опаленням, яке технічно неможливо було виконати.

Інформацію сторін суддя Ірина Березова взяла до відома, і поцікавилася у відповідача, чи було правомірним рішення сесії міської ради щодо скасування договору концесії в односторонньому порядку?

— 23 жовтня по факту опалювальний сезон розпочатий не був. Під час сесії, 24 жовтня, даний факт зафіксовано. Дане питання розглядала комісія Хмельницької облдержадміністрації з надзвичайних ситуацій, оскільки порушувалися умови нормальної життєдіяльності понад 10 тисяч осіб. Ситуація класифікується як надзвичайна регіонального рівня. Відповідно до висновку комісії ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» зобов’язали розпочати опалювальний сезон не пізніше 6 листопада. А у випадку, якщо не розпочнуть, — міській раді розірвати договір концесії в односторонньому порядку. Ми виконали вимоги комісії, — відповіла юрист міської ради.

У разі систематичного невиконання, або неналежного виконання істотних умов договору концесії відповідно до пункту № 43 зазначеного договору, передбачено розірвання його в односторонньому порядку.

Через те, що представники відповідача на початку засідання надали матеріали щодо заперечення позову, то сторона позивача попросила суддю оголосити перерву для ознайомлення з цими документами.

Оскільки шепетівчанам газ пообіцяли не відключати лише до п’ятниці, юристи міської ради звернулися до Ірини Березової з проханням не відкладати засідання надовго та продовжити слухання сьогодні ж. Прохання юристів підтримали і містяни присутні у залі.

У судовому засіданні: «Енергоінвест» проти міськради — оголошено перерву

Суддя Березова, посилаючись на щільний графік засідань, оголосила перерву до 8:30 24 листопада.

Детальніше у відеосюжеті:

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «У судовому засіданні: «Енергоінвест» проти міськради — оголошено перерву»

  1. Saschenka Friedrich коментує:

    Оголосіть будь ласка перерву морозам !

  2. Вік­тор коментує:

    А скільки цій судді років? Вона що на роботі вмерти збирається?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоГолова Хмельницької облради вручила страхові поліси медикам Шепетівського Центру ПМСД
Полтавчанин сяде на 6 років за викрадення авта у Шепетівці
Віталій Кличко підтримав голів громад Хмельниччини та звернувся до Президента
Шепетівчани занепокоєні зростанням тарифів на теплопостачання
Депутати Шепетівської ТГ щомісяця проводитимуть прийом громадян
У Шепетівці збільшили тариф на теплопостачання

Читайте у цій рубриціПоведінка на льоду вимагає пильності та обережності
Будинок отримали в подарунок, а право на землю під ним — не оформлено. Що робити?
Переваги залізниці. Як в Україні та Європі борються за пасажирів
Пенсійний збір при першій реєстрації авто: що змінилося у 2021 році
Документи на субсидію можна надіслати поштою або подати онлайн
Міграційна служба скоригувала роботу під час локдауну