Ухвалили Закон, який дає можливість із держбюджету погасити заборгованість з різниці в тарифах перед підприємствами ТКЕ

Ухвалили Закон, який дає можливість із держбюджету погасити заборгованість з різниці в тарифах перед підприємствами ТКЕ

Верховна Рада України ухвалила 14 липня 2021 року Проєкт Закону «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу» (№ 3508-д). За прийняття законопроєкту, який спрямований на подолання кризових явищ на ринку природного газу та в суміжних галузях, проголосувало 303 народних обранця.

Законопроєкт № 3508-д, зареєстрований 4 червня 2021 року групою народних депутатів України — членів Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, був прийнятий у першому читанні 15 червня 2021 року, а 14 липня 2021 року — був підтриманий парламентарями у другому читанні.

Ухвалили Закон, який дає можливість із держбюджету погасити заборгованість з різниці в тарифах перед підприємствами ТКЕ

Така оперативність у прийнятті Закону є прямим наслідком доручення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова за результатами засідання Консультаційної ради з питань місцевого самоврядування 11 травня 2021 року, а також домовленостей, досягнутих на нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського та за участі Виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана, яка відбулася 21 травня 2021 року.

Закон прийнято з метою вирішення найближчим часом головних проблем підприємств галузі теплоенергетики та водопостачання. Зокрема, його норми передбачають:

  • можливість погашення за рахунок коштів державного бюджету заборгованостві з різниці в тарифах перед підприємствами ТКЕ та ВКГ, яка на сьогодні складає більше 30 млрд грн;
  • механізм реструктуризації заборгованості підприємств теплопостачання за природний газ перед НАК «Нафтогаз України», загальний обсяг якої складає близько 20 млрд грн;
  • включення до заборгованості, яка підлягає реструктуризації, заборгованості підприємств, щодо якої ухвалені судові рішення або укладено мирові угоди;
  • списання накладених на підприємства штрафних санкції загальним обсягом 8 млрд грн, нарахованих на заборгованість по природному газу та електроенергії, у разі виконання ними умов договорів ресруктуризації.

Асоціація міст України брала активну участь у розробці та доопрацюванні законопроєкту 3508-д. Так, під час підготовки законопроєкту до другого читання завдяки наполяганню АМУ до нього було внесено ряд суттєвих правок:

  • місцеві бюджети не будуть джерелом компенсації заборгованості з різниці в тарифах;
  • до кредиторської заборгованості (яка підлягає реструктуризації) включено заборгованість, щодо стягнення якої ухвалені судові рішення або укладені мирові угоди.

Зазначимо, що ухвалення Закону є лише першим кроком до вирішення системної кризи галузей тепло- та водопостачання. Наступним важливим кроком, спрямованим на вирішення проблем, має стати реєстрація у Парламенті законопроєкту про внесення змін до Державного бюджету України на 2021 рік, якими буде передбачено виділення 30 млрд грн на погашення заборгованості з різниці в тарифах. АМУ переконана, що цей законопроєкт буде також підтриманий більшістю народних депутатів України.

З метою реалізації Закону найближчим часом повинні бути розроблені та ухвалені підзаконні акти, верифікований загальний обсяг заборгованості з різниці в тарифах.

АМУ наголошує, що лише за таких умов громади та їх комунальні підприємства отримають можливість повноцінно підготуватися до нового опалювального сезону та своєчасно його почати.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоГромада на Шепетівщині занепокоєна через прийдешній опалювальний сезон
У мережу виклали 53 млн записів про персональні дані українців
Вчительку однієї зі шкіл Шепетівки відзначили у Верховній Раді України
Пристрасті довкола великого герба України
Для сталого забезпечен­ня теплом мешканців Хмельниччини необхідно збільшити частку ПДФО до місцевих бюджетів
«Ні» жорстокості. Що змінює закон про захист тварин?

Читайте у цій рубриціЗ 1 жовтня змінюється система забезпечення пацієнтів інсуліном
Із обігу вилучили понад 2 тонни масла та дитяче харчування відомого бренду
У Міністерстві роз’яснили, які заклади освіти працюватимуть дистанційно з 23 вересня
У Міністерстві культури пропонують не переносити вихідні для деяких державних свят
Гарячі ціни. Чому тарифи на тепло і воду повзуть вгору?
Розмитнити авто можна буде через Дію