Всі регіони повністю забезпечені вакциною проти туберкульозу

Всі регіони повністю забезпечені вакциною проти туберкульозу

Всі регіони повністю забезпечені вакциною БЦЖ. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час години запитань до Уряду в Верховній раді України.

— Наразі всі регіони повністю забезпечені вакциною БЦЖ. Ми також знаємо кількість дітей, які пропустили важливе щеплення за той короткий період навесні, коли не було вакцини. Сімейні лікарі працюють із цими родинами та запрошують на щеплення. В МОЗі є всі дані по розподілу вакцин, ми можемо перевірити кожен медичний заклад, який має надавати послуги з імунізації, на наявність вакцини. Профілактика вакцинокерованих інфекцій є пріоритетом МОЗ, — зазначив міністр під час розмови з народними депутатами.

За даними статистичної звітності про виконання профілактичних щеплень, за 5 місяців 2021 року народилося 113 195 дітей, із них щеплено проти туберкульозу 89 518, що складає 79,1 %.

Діти, які не отримали це щеплення в акушерських стаціонарах, вакциновані в закладах первинної ланки на 86,3 %, ще частина дітей не щеплені з приводу медичних протипоказів.

Наразі кількість вакцини БЦЖ повністю забезпечує потребу в рутинному щепленні до наступного року усіх лікувальних закладів і пологових стаціонарів. 10 березня Україна отримала 450 тис. доз вакцини БЦЖ за кошти державного бюджету, МОЗ одразу розподілив та доставив її в регіони до кожного пологового будинку чи ФАПу. 9 червня надійшло ще 650 тис. доз цієї вакцини і вона також вже розвезена до закладів охорони здоров’я.

Додатково, для забезпечення максимального доступу до щеплення, Міністерством охорони здоров’я України та Центром громадського здоров’я були поставлені наступне завдання:

  • забезпечити вакцинацію дітей, які не були щеплені проти туберкульозу в пологовому стаціонарі в період з 01.02.2021 року, в закладах охорони здоров’я;
  • дітям, яким не виповнилося два місяці, щеплення проти туберкульозу проводити без попередньої проби Манту. Після двомісячного віку перед проведенням щеплення проти туберкульозу дитині слід провести пробу Манту, а щеплення проводити при негативному результаті проби у встановлені терміни;
  • під час розподілу вакцини БЦЖ в регіоні, врахувати на збільшення потреби у вакцині закладів охорони здоров’я первинної ланки, а також активно запрошувати на щеплення батьків з новонародженими дітьми, які не отримали вакцинацію в акушерському стаціонарі у згаданий період.
Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЯк працюватимуть заклади освіти з 20 вересня
У проєкті Держбюджету на 2022 рік передбачені доходи на рівні 1,277 трлн гривень, а витрати — 1,466 трлн гривень
Очільники адміністрацій до 20 вересня повинні посприяти вакцинації 80% освітян
В Україні встановлені нові карантинні обмеження
Що змінилося у лікування коронавірусної інфекції?
Вчителька відстояла свої трудові права, коли директор школи надумав вирішувати за її лікаря

Читайте у цій рубриціВодіям дозволили дистанційно готуватися до іспиту з ПДР, а права отримувати поштою
У проєкті Держбюджету на 2022 рік передбачені доходи на рівні 1,277 трлн гривень, а витрати — 1,466 трлн гривень
Православна церква України запустила власний мобільний застосунок
Проектування сучасних систем опалення
МВС вимагатиме у держбюджеті підвищення заробітної плати поліцейським
В Україну насувається циклон: що очікувати