Чи має міська рада заплатити борги ТОВ «Шепетівка Енерго­інвест», щоб почався опалювальний сезон?

Чи має міська рада заплатити борги ТОВ «Шепетівка Енерго­інвест», щоб почався опалювальний сезон?

У Шепетівці офіційно опалювальний сезон розпочався ще з 23 жовтня, ось лише містяни не відчули тепла: в квартирах й офісах щодень стає холодніше. Щоразу ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» висуває додаткові умови органам місцевої влади. Вже 30 жовтня виконавчий комітет встановив новий тариф за теплопостачання, але опалювальний сезон підприємство не почало, хоча обіцяло.

Отож, наступна вимога, яку ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» оприлюднило на своєму сайті, звучить так:

ПАТ НАК «Нафтогаз України» вимагає від ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» здійснити передплату в сумі більше 5 млн грн. аби отримати ліміти газу на опалювальний період 2017/2018 років. В умовах коли заборгованість держави перед підприємством становить більше 27 млн грн., ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» не має в наявності такої суми коштів. Тому на даний момент розглядається можливість перерахування цієї суми на НАК «Нафтогаз» з місцевого бюджету в рахунок відшкодування різниці в тарифах.

Щодо законності вимог, які висуває ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» до Шепетівської міської ради, дав правову оцінку адвокат Валерій Федоров, який є депутатом міської ради трьох скликань.

— Основна причина зриву опалювального сезону в Шепетівці — борги ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» за спожитий газ, підкреслю, приватного підприємства. Тому потрібно негайно розірвати концесійний договір з підприємством у зв’язку з систематичним ненаданням послуг з 23 жовтня. Згідно з Конституцією міська рада не може втручатися в діяльність приватного підприємства. Ми робимо все можливе в даній ситуації: тарифи прийняли, комунальне майно, передане концесіонеру в 2012 році, перебуває в справному стані. Все, що міська влада могла зробити, виконано. Єдиний спосіб вирішити це питання — правоохоронним органам перевіряти діяльність підприємства, бо люди платять, боргів за теплопостачання у бюджетній сфері теж нема. Куди ділися кошти, які ми, мешканці Шепетівки, заплатили приватному підприємству? Мешканці міста не можуть відповідати за борги держави, про які говорить директор ТОВ «Шепетівка Енергоінвест». Вирішуйте це питання в судовому порядку, щоб «вибити» борги з держави. При чому тут шепетівчани? Згідно з концесійним договором підприємство зобов’язане надати якісні послуги вчасно. Як депутат пропоную зібрати позачергову сесію з питання зриву опалювального сезону та заслухати директора ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» з посиланням на конкретні документи. На мою думку, всі ці вимоги — лише відмовки, головна причина — борг за газ.

Як зазначив депутат Валерій Федоров, міська рада не може приймати рішень, які не відповідають чинному законодавству. Він особисто не стане голосувати за них. Як пояснив:

Виділення коштів з міського бюджету на погашення боргів приватного підприємства знаходиться поза межами правового поля.

Детальніше у відеоінтерв’ю

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

2 коментарі до статті «Чи має міська рада заплатити борги ТОВ «Шепетівка Енерго­інвест», щоб почався опалювальний сезон?»

  1. Igor Bakuta коментує:

    Они не топят, а власть не может вмешиваться в деятельность частного предприятия.Просто охренеть.Понапридумывали под себя.А ты мерзни.

  2. Павло Кондрачук коментує:

    Що за приватне підприємство? Бояться сказати? Страшно бояться гранати.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Новини партнерів


Вам також може бути цікавоЧи будуть збільшуватися тарифи на теплопостачання
У Шепетівці оновили перелік будинків, мешканці яких можуть від’єднатися від централізованого опалення
У Шепетівці знову дали дозволи на від’єднання деяких квартир від тепломережі
У Шепетівці 14 розбалансованих будинків зможуть відмовитися від централізованого опалення
У Шепетівці пропонують відключити ще 14 багатоповерхівок від централізованого опалення
У Шепетівці оплату за обігрів місць загального користування розділять на всіх

Читайте у цій рубриціПрограма кредитування бізнесу «5-7-9» подорожчає
Спростування поширених фейків про кандидатство України в ЄС
Незабаром у продажу з’явиться нова поштова марка «УКРАЇНСЬКА МРІЯ»
Укрзалізниця повернула «довоєнний» маршрут поїзду, що курсує через Шепетівку
У міграційній службі пояснили причини затримок виготовлення паспортів
Українцям змінили постачальника газу: Нафтогаз пояснив, якою буде ціна і кому платити
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter