У шепетівських садочках потеплішало

У Шепетівці на цьому тижні в п’ятьох дошкільних навчальних закладах запрацювали індивідуальні модульні котельні.

Адже вліт­ку під час чер­го­вої се­сії Ше­пе­тівсь­кої місь­кої ра­ди де­пу­та­ти про­го­ло­су­ва­ли за рі­шен­ня про ви­ді­лен­ня кош­тів на бу­дів­ниц­тво 8 мо­дуль­них ко­те­лень в су­мі 6 міль­йонів 668 ти­сяч 359 грн. Та­кож за спри­ян­ня на­род­но­го де­пу­та­та Ро­ма­на Ма­цо­ли бу­ла на­да­на суб­венція з дер­жавно­го бюд­же­ту, яка скла­ла 2 міль­йони 500 ти­сяч гри­вень.

Монтаж котелень у силу бюрократичних перепон затягнувся, і діткам довелося тиждень перебувати в холодних приміщеннях закладів. 25 жовтня під’єднали модульну котельню у ДНЗ «Дзвіночок», а 26 жовтня — у садочках «Білочка», «Ластівка», «Калинонька».

— Садочок остання точка в мережі, яку опалювала котельня поблизу ТЦ «Дружба», тому у нас завжди взимку холодно, — пояснила Наталія Шахрай, завідуюча ДНЗ «Дзвіночок». — З переходом на індивідуальне опалення зможемо регулювати температурний режим у кімнатах.

У садочку «Ластівка» в кімнаті старшої групи термометр показує +21°.

— Хоча котельня працює менше доби, але відчутне потепління, — розповідає завідуюча Лілія Вознюк. — У нас садочок маленький, тому завжди тепло, навіть бувало душно. Без опалення у групах температура трималась у межах +15–16 градусів. Ми перевіряли, чи не змерзли дітки, щоб ручки та спинка були теплі. Зможемо теж підтримувати температурний режим відповідно до санітарних вимог +20–21°.

Дошкільнята на запитання: «Що робили, коли було холодно?», — хором відповіли: «Тепліше одягалися».

У садочку «Білочка» і колектив, і батьки, і діти чекали з нетерпінням підключення модульної котельні.

— В кімнатах температура впала до +12 градусів, постіль прогрівали пляшками та прасками, щоб діти не мерзли в ліжечках під час сну, — розповіла завідуюча Валерія Руднєва. — Хто міг не приводив дітей, всі поставилися з розумінням, що незабаром матимемо власне тепло.

У садочку «Калинонька» під модульну котельню «пожертвували» городом закладу.

— Дітей із холодніших груп забирали в більш теплі кімнати, — ділиться завідуюча Антоніна Дячук. — Таким чином протрималась один тиждень. — Сьогодні середня температура по садочку піднялася до +16–17 градусів.

На наступному тижні встановлять модульні котельні у ДНЗ «Перлинка» та «Світлячок». Отож, тоді вже всі міські садочки відмовляться від послуг ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» та матимуть індивідуальне теплопостачання.

Поділитися посиланням9 коментарів до статті «У шепетівських садочках потеплішало»

 1. Юлія Школьнік коментує:

  А у школах, там також діти. І вони до обіду в більшості сидять і не рухаються.

 2. Олег В. коментує:

  Прочитивши замітку мимоволі починаєш “відчувати покращення”…але ж розум питає про інше: а решта садочків та школіл, та житлових будинків невже там все “гут? Невже всі проблеми міста із теплопостачанням вирішено? Чим хозуємося, нормою?

 3. Gadavan Olga коментує:

  Дивно що не в грудні.

 4. Алла Шульгіна коментує:

  Дивно, що не пишуть про те, що не всі садочки витримали напругу від запуску такої котельні. Тому зразу після запуску залишились ще й без електроенергії.

 5. Алла Шульгіна коментує:

  Чому міська влада не дозволяє людям встановлювати індивідуальне опалення в багатоквартирних будинках? Там люди конвекторами шалені суми понакручували за електроенергію.

 6. Алла Шульгіна коментує:

  Добре, що влада навчилася лиш перекидати відповідальність один на одного. А страждають прості люди

 7. Не у всіх садочках тепло

 8. Як завжди з запізненням, а що в жилих будинках, чи дать згоду на індивідуальне отопления

 9. R коментує:

  До уваги читачі.
  Садочок “Перлинка” зараз на вимушених канікулах.Діти не ходять.Всі вимушено сидять у своїх “холодних” домівках
  Якось дуже кволо проходить встановлення модульної котельні((((
  Надіюсь дітям “тепло” дадуть раніше ніж у багатоквартирні будинки!!!!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Теґи публікаціїВам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці