Міські голови досягли домовленості з Міністром охорони здоров’я про пом’якшення критеріїв поділу на зони рівнів епідемічної небезпеки

Міські голови досягли домовленості з Міністром охорони здоров’я про пом’якшення критеріїв поділу на зони рівнів епідемічної небезпеки

14 вересня 2020 року Асоціація міст України спільно з Міністерством охорони здоров’я України провела онлайн-нараду «Дотримання протиепідемічних заходів».

Учасники онлайн-зустрічі: Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, міські голови обласних центрів-членів АМУ зі всієї України та Хмельниччини зокрема та мер міста Києва, Голова Асоціації міст України Віталій Кличко. Модерувала захід аналітик проєкту ПУЛЬС з питань охорони здоров’я Світлана Осташко.

Учасники зустрічі обговорили такі питання:

  • готовність лікарень до прийому хворих на COVID-19;
  • забезпеченість лікарень киснем, медичним обладнанням та ліками;
  • дотримання протиепідемічних заходів та інші актуальні питання;
  • дія нових рівнів епідемічної небезпеки СОVID-19.

Перш за все Міністр зазначив, що ситуація із зростанням захворюваності спостерігається у всіх країнах. Він звернув увагу міських голів на прогнози по всіх показниках, адже до кінця жовтня країна може вийти на 100 % заповненість ліжок, тому наразі кількість хворих потрібно зафіксувати на певній межі. Також М. Степанов зауважив, що під час зимового сезону будуть додаватися грип та грипоподібні стани, тому важливим є дотримання заходів в місцях громадського користування, наприклад на ринках, під час проведення масових заходів, що в наслідку сприяють зростанню захворюваності.

Голова Асоціації міст України Віталій Кличко подякував Міністру за зустріч. Він запропонував МОЗ включити ліжка приватних закладів охорони здоров’я до загального ліжкового фонду міст, а також розширити діагностичну мережу для тестування на COVID-19. В. Кличко також звернув увагу на необхідності зобов’язати пацієнтів, які виписуються зі стаціонарів, реєструватися в додатку «Дія». Крім того, Голова Асоціації міст України наголосив, що Міністерству охорони здоров’я України спільно з Міністерством освіти і науки України потрібно розробити Рекомендації чи Протокол роботи вищих навчальних закладів.

Міські голови обговорили з Міністром питання поділу на зони та критеріїв віднесення до них. Вони звернулися до нього з проханням про пом’якшення таких критеріїв, зокрема, щодо роботи шкіл, дитсадків та міського транспорту. Також спільною була точка зору щодо заборони масових заходів і святкувань.

За результатами зустрічі Асоціація міст України узагальнила пропозиції міських голів міст обласних центрів та направила Міністру охорони здоров’я відповідні пропозиції, які будуть винесені на розгляд Уряду.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


AstraZeneca вперше визнала, що її вакцина від Covid-19 може викликати рідкісні побічні ефекти
COVID та грип відступають. Що після них?
На території України циркулюють 29 субваріантів COVID-19
У Шепетівці масово йдуть до травматологів ті, хто перехворів на грип

Читайте у цій рубриці


В Україні за травень шістнадцятеро потрапили у лікарні через небезпечну недугу
Україна відмовляється від дитбудинків сімейного типу: що буде натомість
Хмельницьке бюро СМЕ отримало нове сучасне лабораторне обладнання
Врожай-2024: чи впорається Україна з викликами на третьому році війни?
FacebookTelegramViberWhatsAppX