Як достроково розірвати договір оренди землі?

Як достроково розірвати договір оренди землі?

Так звані «земельні питання» складають суттєву частку звернень, з якими люди приходять до центрів та бюро правової допомоги. Нещодавно до одного з центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Хмельниччини звернулася клієнтка, яка запитувала, як дочасно розірвати договір, відповідно до якого жінка на 10 років віддала в оренду свій пай.

За яких обставин можливе дострокове розірвання договору оренди землі, пояснює юрист Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Євген Бондар.

Нормами чинного законодавства України визначено два шляхи дострокового розірвання договору оренди землі. Найпростіше це зробити за згодою сторін договору. Для цього необхідно надіслати орендареві пропозицію про розірвання договору. У разі його ствердної відповіді договір оренди землі буде розірвано. ­Якщо ж орендар відмовиться від розірвання договору, єдиним способом його дострокового припинення є звернення до суду. Щоправда, можливе воно лише у визначених законом випадках. Зокрема, договір оренди може бути розірваним судом у разі невиконання сторонами обов’язків, передбачених статтями 24 і 25 Закону України «Про оренду землі». Наприклад, коли орендар використовував земельну ділянку не за цільовим призначенням, не дотримувався вимог екологічної безпеки, несвоєчасно вносив орендну плату тощо.До того ж суд може розірвати договір у випадку невиконання сторонами обов’язків, передбачених умовами самого договору. До прикладу, якщо орендар передав землю в суборенду без дозволу орендодавця, а умовами угоди такий дозвіл вимагається.Підставою для розірвання договору є випадкове знищення чи пошкодження об’єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також виникнення підстав, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України (порушення прав власників суміжних земельних ділянок, правил добросусідства, руйнування геодезичних знаків, протиерозійних споруд, мережі зрошувальних і осушувальних систем тощо).Якщо жодних підстав для дострокового розірвання договору оренди земельної ділянки немає, необхідно очікувати завершення строку оренди.У випадку, коли орендодавець (власник) не бажає продовжити дію договору оренди землі, строк якого закінчується, необхідно спочатку отримати лист-повідомлення від орендаря про поновлення договору оренди землі з доданим проєктом додаткової угоди. Орендар має надіслати лист не менш ніж за місяць до завершення дії договору.Відтак власник протягом одного місяця повинен надіслати відповідь орендарю про відмову в укладенні додаткової угоди та поновленні договору оренди землі. Якщо орендодавець (власник) не надасть відмови, договір продовжиться автоматично.

Безкоштовні консультації з правових питань, роз’яснення законодавства (для всіх без винятку осіб), а також безоплатні послуги захисту та представництва в суді (для незахищених верств населення) можна отримати в центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги й бюро правової допомоги.

Проконсультуватися та дізнатися адресу найближчої точки доступу до безоплатної правової допмооги можна за номером:

0 (800) 21-31-03
(єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги в Україні; цілодобово та безкоштовно в межах України)

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Білогірщині сільська рада незаконно передала в оренду 16 гектарів землі
Подружжя у Хмельницькому намагалися «захопити» земельну ділянку вартістю 55 млн гривень
У Шепетівському районі аграрному ліцею повернули ділянку вартістю майже 10 млн гривень
На Шепетівщині батько хоче забрати в дочки те, що подарував 19 років тому
Поблизу Хмельницького незаконно роздали 14 земельних ділянок вартістю 2 млн гривень
Шлюбний договір: що можна в нього записати та як його розірвати

Читайте у цій рубриціЗ 1 жовтня змінюється система забезпечення пацієнтів інсуліном
Із обігу вилучили понад 2 тонни масла та дитяче харчування відомого бренду
У Міністерстві роз’яснили, які заклади освіти працюватимуть дистанційно з 23 вересня
У Міністерстві культури пропонують не переносити вихідні для деяких державних свят
Гарячі ціни. Чому тарифи на тепло і воду повзуть вгору?
Розмитнити авто можна буде через Дію