За керування транспорт­ними засобами в стані сп’яніння передбачена кримінальна відповідальність

За керування транспорт­ними засобами в стані сп’яніння передбачена кримінальна відповідальність

Адже з 1 липня 2020 року в Україні запроваджується інститут кримінальних проступків.

Всі кримінальні правопорушення тепер поділені на дві частини: злочини, які розслідуються слідчими в загальному порядку, і кримінальні проступки (значитимуться в Кримінальному кодексі), які розслідуватимуть дізнавачі, тобто необов’язково слідчі. Для їхнього розслідування застосовуватиметься пришвидшена, спрощена процедура.

Під кримінальними проступками розуміються лише ті правопорушення, за вчинення яких передбачене основне покарання у вигляді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тис. грн) або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

Вищевказані новели кримінального права дадуть можливість розвантажити слідчих, щоб вони займалися винятково розслідуванням злочинів.

А дізнавачі зможуть швидше і за простішим механізмом розслідувати і передавати в суд дрібні кримінальні правопорушення, приміром, прості крадіжки.

Після відбуття покарання особа, яка була притягнута до кримінальної відповідальності за вчинення кримінального проступку, вважатиметься такою, що не має судимості.

Цікаво, що тепер кримінальним проступком є керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (раніше за таке діяння передбачалась адміністративна відповідальність).

У Кримінальному кодексі з’явилася нова стаття 286–1, яка передбачає покарання у вигляді штрафу від 17 до 34 тис. грн і накладення заборони керувати транспортними засобами терміном до трьох років; а при повторному вчиненні такого ж проступку верхня межа штрафу може сягати до 51 тис. грн із забороною керувати від 2 до 3 років.

За змістом даної статті Кримінального кодексу України, кримінальна відповідальність передбачена за:

  • керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
  • передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;
  • відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку медичного освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
  • вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.

Як підсумок, хочу побажати громадянам бути уважними у повсякденному житті, знати свої права та межу повноважень працівників поліції. Будьте обережні та щоразу оцінюйте свої дії на відповідність нормам закону та здорового глузду.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоІз 14 січня почав діяти закони про штрафування підприємців за допуск людей без масок
У Красилові жінка вбила співмешканця
За незаконне придбання й торгівлю новорічними ялинками передбачено штраф
У Полонному директора ТОВ, що підробив документи, звільнено від кримінальної відповідальності
На Шепетівщині 34-річна багатодітна мати «насіяла» маку на 1700 гривень штрафу
Ізяславський суд за побиття палицею матері оштрафував сина на 510 гривень

Читайте у цій рубриціДійшли згоди в питанні тарифів на тепло та гарячу воду: подорожчання не буде
Поведінка на льоду вимагає пильності та обережності
Будинок отримали в подарунок, а право на землю під ним — не оформлено. Що робити?
Переваги залізниці. Як в Україні та Європі борються за пасажирів
Пенсійний збір при першій реєстрації авто: що змінилося у 2021 році
Документи на субсидію можна надіслати поштою або подати онлайн