Рятівники Шепетівщини застерігають!

Липень — пора жнив, водночас і пожежонебезпечний період. І відповідальність за майбутній хліб несемо ми всі, кожен громадянин нашої країни. Загрозливу обстановку створюють: спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у несправному стані, людська недбалість і безвідповідальність.

Відомо, що в цей напружений час найменша необережність з вогнем у хлібних масивах — кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин тощо — можуть призвести до пожежі, перетворюючи золоте зерно на чорний попіл.

Щорічно в Хмельницькій області, зокрема і на Шпетівщині, проводиться робота щодо забезпечення протипожежного захисту об’єктів переробки та зберігання врожаю, однак ще жодний рік не обійшовся без пожеж хліба на корені та післяжнивних залишків.

Так, протягом 2016 року на території області внаслідок необережного поводження з вогнем зареєстровано 1 випадок загорання хліба на корені па площі 1,66 га та 32 випадки горіння стерні, соломи та післяжнивних залишків, якими завдано матеріальні збитки на суму понад 400 тис. грн.

Однією з основних причин пожеж хліба на корені є порушення правил пожежної безпеки, зокрема свідоме спалювання стерні, пожнивних залишків під час жнивної кампанії, порушення правил експлуатації машин та агрегатів.

Щоб виростити та зберегти врожай без втрат, які може заподіяти вогонь, потрібен суворий контроль за дотриманням протипожежних правил.

Слід провести перевірку технічного стану та протипожежного забезпечення зернових комбайнів, тракторів, автомобілів, які будуть задіяні на збиранні та перевезенні хліба. Техніку необхідно забезпечити іскрогасниками на вихлопних трубах, захистити пристроями та первинними засобами пожежогасіння, передбачити розділення великих хлібних масивів на ділянки площею по 50 га, відмежувати їх проораними смугами. Поблизу хлібних ланів необхідно встановити попереджувальні знаки про заборону паління і користування відкритим вогнем, поля зернових мають бути обкошені та оборані від доріг і лісових насаджень. Необхідно забезпечити належною кількістю первинних засобів пожежогасіння зернотоки і зерносклади, відповідальним особам слід ліквідувати недоліки, що можуть призвести до пожежі, які вказані в приписах та порадах державного пожежного нагляду.

З метою мінімізації можливих негативних наслідків надзвичайних ситуацій та запобігання виникнення пожеж врожаю і сільськогосподарської техніки під час підготовки до збирання зернових культур у 2017 році Шепетівський районний сектор ГУ ДСНС України у Хмельницькій області звертається до всіх мешканців району з закликом: дотримуйтеся правил пожежної безпеки під час проведення підготовки, збирання врожаю та збереження зернових від пожеж.

Бережіть хліб від вогню!!!

Якщо ж уже трапилася біда — телефонуйте негайно до служби порятунку за номером  101.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці