Як шепетівчанам платити за послуги під час карантину

Безоплатна правова допомога

Під час карантину частина мешканців міста Шепетівки зіткнулися з такою проблемою, як неможливість оплатити комунальні послуги. Хтось заради власної безпеки вимушений залишатися вдома, а здійснювати платежі за допомогою інтернету не вміє. Хтось витратив додаткові кошти на лікування чи запас речей першої необхідності. Але наявність заборгованості із комунальних послуг як правило тягне за собою застосування заходів впливу. На перший погляд ситуація може здатися безвихідною: оплатити комуналку в карантин немає як, а постачальник намагатиметься притягнути до відповідальності.

Про встановлені в таких випадках законом гарантії ми запитали у головного спеціаліста Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Євгена Бондаря.

Громадян, які мають заборгованість із певної комунальної послуги, найбільше лякає можливе її відключення. В період карантину такі особи залишаться без зручностей в своїй оселі?

— Так, дійсно, у разі непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги її виконавець має право обмежити або припинити надання такої послуги, дотримавшись встановленої законом процедури.Проте на період дії карантину та протягом 30 днів з дня його відміни законом забороняється припинення чи зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.Зазначу, що така заборгованість все ж не анулюється, її у будь якому разі необхідно сплатити.

Які ще гарантії передбачені законом на цей час для боржників з оплати комунальних послуг?

— Протягом карантину та 30 днів після нього не нараховуватиметься пеня за несвоєчасне здійснення платежів за послуги. Це стосується і комунальних (газ, електроенергія, опалення, водопостачання та водовідведення, поводження з побутовими відходами), і житлових (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, обслуговування ліфтів, тощо) послуг.

А якщо щодо особи, яка не оплатила послуги раніше, до карантину, вже є рішення суду?

— Житло такої особи під час карантину та наступних 30 днів не може бути предметом стягнення. Тобто квартиру чи будинок, які належать на праві приватної власності громадянину, не можуть продати з публічних торгів і на вулиці вона не залишиться. Але інші заходи примусового виконання, передбачені законом, до нього все ж підлягатимуть застосуванню.

Нагадаємо, що в Шепетівці на період карантину центр безоплатної правової допомоги працює з клієнтами дистанційно.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці