Герой Небесної Сотні Микола Дзявульський зростав на вулиці Волі

Напередодні 6-ї річниці Революції Гідності в Шепетівці відбувся пам’ятний захід, присвячений Герою Небесної Сотні Миколі Дзявульському, «Вахта пам’яті». На подив, до цієї події долучилися львів’яни, що привезли у навчально-виховний комплекс № 1, де вчителював Микола Степанович, документальну виставку «Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини».

Виставка, що вже побувала в школах Львівщини, ілюструє події Революції Гідності, а також демонструє глядачам портрети та біографії Героїв Небесної Сотні, світлини, що розповідають про їх життя від дитячих років до загибелі.

— Серед Небесної Сотні живі люди — чиїсь чоловік, батько, син, дідусь, донька, мати, — які під час Революції Гідності стали єдиними правдивими провідниками нації. Виставка дає відповіді на питання, чим вони жили, кого любили. Разом з родинами героїв Львівському історичному музею вдалося зробити такий чудовий проєкт, якого у своєму роді немає ніде в Україні. І от сьогодні ми приїхали до вас, шепетівчани, — звернулася Ольга Гошовська, представниця Департаменту культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Відразу закрадається питання, який зв’язок між героями зовсім не сусідніх областей?

— Микола Дзявульський надзвичайно любив Львів, у роки своєї молодості служив у лавах Радянської армії у Раві-Руській, що на кордоні Львівської області. В останні роки життя Микола Степанович також часто бував у цьому місті, бо там живе його донька, — пояснила пані Ольга.

Далі до слова запросили Світлану Кочергіну, яка створила виставку про львів’ян-героїв. Жінка є старшою науковою співробітницею Львівського історичного музею, вдома її вважають серцем цього проєкту. Світлана Кочергіна вже на самому початку сказала так про Небесну Сотню: усі вони захотіли і зробили, бо думати і чинити — різні речі.

— Усього героїв 107, з них двадцять львів’ян, десять хмельничан, що загинули під час протистояння на Майдані. Серед цих тридцятьох — п’ятеро освітян. Троє з Львівщини — Богдан Сольчаник, Володимир Жеребний, Роман Варениця, та двоє з Хмельниччини — Микола Дзявульський, Сергій Бондарчук, — на початку звернула увагу Світлана Кочергіна.

Земляки знають, що Микола Дзявульський народився у селі Красноярського краю в родині репресованих, у 4-річному віці разом з батьками переїхав в Україну.

— В розмові зі сім’єю Миколи Степановича вдалося з’ясувати, що у селі Верба, що на Рівненщині, він жив на вулиці Волі. Правда, якось символічно, що майбутній борець за свободу зростав на вулиці з такою назвою, — звернула увагу присутніх авторка проєкту Світлана Кочергіна.

Пані Світлана, розповідаючи про кожного з Небесної Сотні, зуміла дібрати влучні слова, аби тонко підкреслити ключові моменти їхнього життєвого шляху.

На захід завітали сім’я Дзявульських — дружина Надія та донька Оксана. Оксана поділилася спогадами про свого тата і зачитала вірш-присвяту.

Також слово надали побратимам Миколи Дзявульського з ВО «Свобода» — Михайлу Полодюку та Олегу Лопатовському.

На завершення учні НВК № 1 виконали Гімн українських націоналістів «Зродились ми з великої години».

Цього дня побратими і посестри Миколи Степановича разом із родиною та львів’янами відвідали могилу Героя.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Герой Небесної Сотні Микола Дзявульський зростав на вулиці Волі»

 1. אנטולי מרדר коментує:

  Коля Дзявульский
  Мой друг по работе на Доке
  В один день уходили
  В армию 9 ноября 1976 года
  Земля пухом


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБезоплатна правова допомога

Читайте у цій рубриці