Для перепису населення з бюджету України виділять 3,431 мільярди гривень

Десятиліттями Україна рухається навпомацки. Ухвалюються держбюджети, роздаються субсидії, розробляються довгострокові стратегії в освіті, медицині, енергетиці, стартують дорогі інфраструктурні проекти, а між тим достеменно невідомо не тільки, які ми, а навіть скільки нас.

Як повідомляє «Українська правда», У 2020 році в листопаді–грудні в Україні заплановано перепис населення. Нещодавно уряд остаточно узгодив терміни його проведення.

Востаннє аудит країни проводили у 2001 році. А за стандартами ООН перепис мають проводити кожні 10 років, не посередині десятиліття, а ближче до його завершення. Відтак видно, що у 2010 році уряд Азарова проігнорував всеукраїнське анкетування.

Держстат сповіщає, що населення України складає 41 млн 990 тисяч осіб (без тимчасово окупованих територій). А вчені-демографи вважають, що ця цифра перебільшена на 2–3 мільйони.

Прийдешня команда «діджиталізаторів» в уряді, ступивши у владу, зажадала провести перепис і спершу пропонувала його нестандартні формати. Зокрема, пророблялася ідея об’єднати всі існуючі реєстри — виборців, боржників, актів цивільного стану, реєстри фондів соцстраху та соціального захисту населення тощо. Такий електронний формат отримання даних з різних реєстрів передбачав економію на анкетуванні, проте, на думку демографів, не відобразив би повного розуміння масштабів міграції, реальної кількості ВПО (внутрішньо-переміщених осіб), стану житлового фонду. Не скаже й мегареєстр, якою мовою спілкуються українці та за рахунок яких доходів живуть.

— Ми отримуємо інформацію від самих людей, значно ширшу. І в цьому принципова різниця між переписом та реєстрами, — пояснює директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи Елла Лібанова.

Щодо ціни питання, то з держбюджету-2020 буде виділено 3,431 млрд грн. З них на оплату праці переписувачів піде 1,322 млрд грн, на комп’ютерне обладнання — 1,543 млрд грн, на розробку програмного забезпечення — 48,8 млн грн. Важливо, що для переписувачів закуплять 100 тисяч планшетів.

Обробка та систематизація даних обійдеться приблизно в 122 млн грн, але ці витрати буде закладено в держбюджет наступних двох років.

— Дуже важливо, щоб усі знали: інформація буде деперсоніфікована, ваші відповіді надходитимуть на сервер без прізвища та місця проживання. Люди не повинні надавати переписувачам жодних документів, — наголошує Елла Лібанова.

В уряді не відкидають думку здійснити перепис і на окупованих територіях. Зрозуміло, це не буде таке анкетування, як на решті території України.

За словами Лібанової, Фонд народонаселення ООН, що проводив перепис у країнах, які перебувають у стані війни, готовий ділитися своїм досвідом.

З огляду на те, що, можливо, на нас чекають вибори в ОРДЛО, а відтак реінтеграція Донбасу, будь-яка систематизована інформація про населення цих територій стане в нагоді.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


3 коментарі до статті «Для перепису населення з бюджету України виділять 3,431 мільярди гривень»

  1. Berezhny Roman коментує:

    ЗНОВУ ГРОШІ ВІДМИВАЮТЬ!!!!

  2. Михаил Штогрин коментує:

    Що це дасть кошти на вітер.

  3. Діна Гордійчук коментує:

    Онкохворим хімії лучше дайте безкоштовно


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці