Ігорю Ляшенку із Хмельниччини посмертно присвоєно звання «Народний герой України»

Урочиста церемонія нагородження недержавним орденом «Народний Герой України» відбулася в суботу в Рівному. На цій, уже 30-тій церемонії, це високе звання отримали дев’ятеро номінантів. Серед них — шепетівчанин полковник Ігор Ляшенко із позивним «Беркут», він отримав орден посмертно. Нагороду вручили його родині, яка приїхала на захід.

Ігор Ля­шен­ко слу­жив ко­ман­ди­ром пер­шо­го ба­таль­йону 24-ї ок­ре­мої ме­ха­ні­зо­ва­ної бри­га­ди.

У день загибелі, 19 чер­вня 2014 року, ком­бат Ля­шен­ко ке­ру­вав бо­єм. Бро­нет­ран­спор­тер, на яко­му він їхав із гру­пою роз­відни­ків, пот­ра­пив на за­сід­ку те­ро­рис­тів. Зав’язав­ся бій, у яко­му за­ги­ну­ло 7 бій­ців, се­ред них — і наш зем­ляк. Це бу­ли гір­кі втра­ти ге­ро­їч­ної 24-ї бри­га­ди.

Для довідки

Орден «Народний Герой України» — українська недержавна нагорода, запроваджена 2015 року за ініціативою колекціонера антикваріату та волонтера Андрія Боєчка та ювеліра Дмитра Щербакова. Орден виготовлений зі срібла 925 проби; кожна нагорода має індивідуальний номер та елементи захисту. До комплекту входять сам орден, посвідчення, пам’ятна монета та картка банку «Глобус» із 1 тис. гривень. Ордени роблять із переплавлених срібних речей, зібраних в усіх охочих. Запропонувати кандидатуру на нагородження може кожен на сторінці ордену в Facebook; у поданні має бути описано героїчний вчинок кандидата. Нагородна рада перевіряє інформацію і приймає остаточне рішення. Про це йдеться на сайті «Рівне Вечірнє».

Поділитися посиланням2 коментарі до статті «Ігорю Ляшенку із Хмельниччини посмертно присвоєно звання «Народний герой України»»

  1. Діна Гордійчук коментує:

    Царство Небесне Герою

  2. Ксенія Масленко коментує:

    Вічна шана ГЕРОЮ.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці