Шепетівчанин Ігор Ляшенко загинув, рятуючи інших бійців

19 чер­вня у кра­єз­навчо­му від­ді­лі му­зею Ми­ко­ли Ос­тровсь­ко­го у Шепетівці, бі­ля ек­спо­зи­ції «Бор­ці за Ук­ра­їну», від­бу­ла­ся го­ди­на пам’яті, при­уро­че­на четвертій річ­ни­ці за­ги­бе­лі в зо­ні АТО Іго­ря Ля­шен­ка. Він став пер­ший з Ше­пе­тів­щи­ни, хто від­дав своє жит­тя за не­за­леж­ність Ук­ра­їни під час бойових дій на схо­ді. Йому пос­мер­тно прис­во­єно зван­ня пол­ковни­ка.

У той тра­гіч­ний день, 19 чер­вня, ком­бат Ля­шен­ко ке­ру­вав бо­єм в районі смт Ямпіль Донецької області. Бро­нет­ран­спор­тер, на яко­му їхав командир з гру­пою роз­відни­ків, пот­ра­пив на за­сід­ку те­ро­рис­тів. Зав’язав­ся бій, у яко­му за­ги­ну­ло 7 бій­ців, се­ред них — і наш зем­ляк.

— Напередодні загибелі Ігор Ляшенко сказав мамі Любові Володимирівні, що відповідає за життя 700 людей, тому зобов’язаний повернути їх живими до родин, — розповіла Лідія Юхимивоч, науковий співробітник музею. — То був перший бій 24-ої механізованої бригади, перші загиблі і серед них комбат, який не ховався у бліндажах, а знаходився серед солдат.

За чотири роки 24-та бригада втратила майже 100 бійців.

На годині пам’яті хви­ли­ною мов­чання вша­ну­ва­ли за­гиб­лих атов­ців із Ше­пе­тів­щи­ни.

Вторік вийшла друком кни­га спо­га­дів «Ігор Ля­шен­ко. По­зив­ний «Бер­кут», яку під­го­ту­ва­ли на­уко­ві спів­ро­біт­ни­ки му­зею іме­ні Ми­ко­ли Ос­тровсь­ко­го.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці