За воду дякуємо, а за газ отримайте 700 гривень!

За воду дякуємо, а за газ отримайте 700 гривень!

Про оновлену систему нарахування субсидій та процедуру повернення коштів на особові рахунки заощадливим споживачам розповіла Галина Собчук, начальник відділу соціальних гарантій та компенсацій управління праці та соціального захисту населення міста Шепетівки.

Нещодавно під час засідання уряду йшлося про монетизація субсидій, про що саме мова?

— Дійсно урядом було прийнято деякі зміни до законодавства. Раніше заощаджені громадянами кошти ніхто не повертав, вони залишалися на рахунках організацій, що надавали послуги. Лише 100 кубічних метрів газу або 150 кіловат електроенергії, що використовували для опалення, були на рахунку споживача. А от у цьому році вже все по-іншому: усі кошти, які залишилися, повертаються назад державі. Тобто на рахунках організацій залишиться нуль, а заощадливі користувачі отримають 700 гривень на особовий рахунок відкритий в банку.

Чи стосуються вищезгадані зміни зекономлених населенням кубів води?

— З 1 травня відповідно до змін повертаються до державного бюджету і кошти, заощаджені громадянами за послуги з водопостачання. Але населенню їх не повернуть на рахунки, як у випадку з газом чи електропостачанням. 

Як буде здійснюватися монетизація залишків невикористаних коштів субсидії на опалення?

— Невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення.

Списки осіб, зі зазначеними сумами невикористаної субсидії, будуть подані до 1 червня управлінню соціального захисту населення підприємствами — надавачами послуг.Управління соціального захисту повідомить зазначених осіб про необхідність подання до 1 вересня заяви, в якій вказується спосіб виплати (банк або пошта) та необхідні реквізити, зокрема, особовий рахунок одержувача в банківській установі.

Яких ще змін чекати громадянам у порядку надання субсидії?

— Перш за все зміни стосуються періоду врахування доходів для призначення субсидії та порядку отримання інформації про доходи. Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено врахування доходів для призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за чотири квартали, що передують місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається субсидія. Тобто при здійсненні розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за період з квітня попереднього року по березень поточного року включно.Таким чином, враховуватимуться більш актуальні доходи, а не за попередній календарний рік. Інформація про доходи отримуватиметься, як і раніше, від Державної фіскальної служби у порядку, що діє зараз.Крім того запроваджується обмін інформацією на центральному рівні з Пенсійним фондом України з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Відповідний порядок опрацьовується Державним підприємством «Інформаційно-обчислювальний центр Мінсоцполітики» з Пенсійним фондом України.Зауважу, що змінюється період отримання доходів лише при призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу та субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу і оплату житлово-комунальних послуг враховуються доходи за попередній календарний рік.Варто сказати і про зміни до соціальних нормативів. Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування»: в частині встановлення соціальної норми житла для домогосподарств, що складаються з однієї-двох непрацездатних осіб у розмірі 75 квадратних метри на домогосподарство. При цьому комісії матимуть право, як і раніше, призначати субсидію на понаднормову площу.

Кому потрібно повторно подавати декларацію про доходи та заяву?

— Ще раз зазначені документи надають тільки сім’ї, які орендують житло, мають зміни у складі сім’ї або хочуть отримати субсидію на тверде паливо. Крім того, протягом місяця українці, що отримують субсидії, повинні повідомити органи соціального захисту про зміни щодо складу зареєстрованих у помешканні, соціального статусу членів сім’ї, здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тис. грн, а також набору комунальних послуг.

Чи буде призначатися субсидія за наявності заборгованості з оплати послуг?

— При призначенні субсидії на наступний термін враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг. Інформацію про суму такої заборгованості надаватимуть підприємства-надавачі послуг на запит органу соціального захисту населення (пункт 13 Положення).За наявності такої заборгованості субсидія на наступний термін не призначається, про що управління соціального захисту населення має поінформувати громадянина. Якщо протягом двох місяців з дати інформування громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку — з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений термін може бути продовжений на підставі рішення комісії за наявності поважних причин.

Як особа дізнається про призначення субсидії?

— Повідомлення про призначення субсидії може надсилатись електронною поштою (за наявності відповідного реквізиту). Заявник може бути поінформований про призначення або не призначення субсидії засобами мобільного зв’язку (смс-повідомлення).

Дякую за розмову!

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Новини партнерів


Вам також може бути цікаво



Від мобілізації звільнили ще одну категорію чоловіків
У центрі Шепетівки горів заклад торгівлі
Вступили в дію нововедення в сервісних центрах МВС. Що змінилося?
«Державні субсидії» на пальне: зловмисники вигадали нову аферу
Як призначатимуть субсидії на неопалювальний сезон
На Шепетівщині знову виявили п’яних водіїв

Читайте у цій рубриці



Програма кредитування бізнесу «5-7-9» подорожчає
Спростування поширених фейків про кандидатство України в ЄС
Незабаром у продажу з’явиться нова поштова марка «УКРАЇНСЬКА МРІЯ»
Укрзалізниця повернула «довоєнний» маршрут поїзду, що курсує через Шепетівку
У міграційній службі пояснили причини затримок виготовлення паспортів
Українцям змінили постачальника газу: Нафтогаз пояснив, якою буде ціна і кому платити
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter