Несанкціонована торгівля м’ясом та опір поліції: як на привокзальному ринку перевіряли продавців

Сьогодні, 18 грудня, у місті Шепетівці представники Держпродспоживслужби, отримавши сигнал про несанкціонований продаж м’ясної продукції, спільно з працівниками адміністративно-комунальної інспекції та поліціянтами провели рейд по місцях її продажу. Відтак, в ході перевірки завітали на територію, прилеглу до привокзального ринку.

— Ви всі приватні підприємці? — запитав працівник Шепетівського ВП у продавців?

— Нема документів, що там казати, — сказала одна з продавчинь.

Представник адміністративно-комунальної інспекції поцікавився:

— Продукцію де берете?

— По селах їздимо, беремо телят, — відповіла жінка.

Поліціянт попросив надати документи, що посвідчують особу продавців. Однак, жінки їх при собі не мали. Тому їм запропонували попросити когось, аби підвезли будь-який документ, в іншому ж випадку потрібно було проїхати до місцевого відділу поліції задля встановлення особи.

В момент рейду до прилавка підійшли покупці.

— А ви не боїтеся купувати небезпечну продукцію? Адже вона без документів, невідомого походження. Також невідомо чи це з живої тварини, чи з мертвої, — поцікавилася Людмила Ердгард, заступник начальника Шепетівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Але покупці запевнили, що м’ясо в цій точці купують вже давно, тому в безпечності не сумніваються.

— Я вже 100 років тут купую, що ви мені розказуєте сон рябої кобили? — звернулися до перевіряючих покупці.

Однак інша літня шепетівчанка, яка підійшла, аби подивитися на м’ясо, все ж таки засумнівалася у безпечності:

— Мені знайомі радили, тому прийшла глянути… Але ціна мене насторожує, бо набагато дешевше тут.

Також працівники Держпродспожислужби звернули особливу увагу на антисанітарію. Адже м’ясо лежало відкрите на целофанових пакетах, а скрізь замерзла кров.

Але продавці стали активно збирати продукти реалізації та пакувати у сумки.

А далі… все як у серіалі з копами… Спочатку просили не складати протоколи, а усно попередити. Обіцяли, що займатися незаконною торгівлею не будуть. А далі почали просто тікати та намагалися передати продукцію всіма можливими способами через сторонніх осіб.

Зокрема, під приводом передачі господарських та побутових речей у пакеті.

Через супротив працівнику поліції, інспектори змушені були викликати на підмогу наряд поліції.

Лише після приїзду групи полісменів одна з жінок погодилася надати паспорт та поводила себе як законослухняна громадянка. Отож, на неї працівник Шепетівського ВП склав протокол про адмінправопорушення, а продукти продажу повернули їй на відповідальне зберігання.

Ще одна з жінок пізніше надала посвідчення водія, а інша — пенсійне посвідчення. Їх двох пізніше забрали до відділу поліції.

Загалом, увесь товар, що був на момент продажу, в ході перевірки описали та зафіксували точну вагу.

— Після встановлення осіб ми опишемо майно, яке вилучається, а далі буде рішення головного державного інспектора у Хмельницькій області про подальші дії.

Отож, так продукцію знищать на утильзаводі. Ніяких аналізів із приводу того, наскільки якісне та безпечне м’ясо, ніхто проводити не буде.

— Лабораторні дослідження проводяться тоді, коли можна відстежити продукцію: тварина, її клінічний стан перед забоєм. А це м’ясо знеособлене, тим більше, тут є фарш. І невідомо з яких тварин він зроблений, — резюмувала Людмила Ердгард.

Отож, за свої правопорушення громадянам таки доведеться відповідати перед законом.

— На продавців складено протокол про адмінправопорушення за частиною 1 статті 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення — торгівля з рук у невстановлених місцях, — сказав полісмен.

Така торгівля тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів (від 17 до 85 гривень) доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

Рішення у цих справах винесе Шепетівський міськрайонний суд.

Втім, мешканцям все ж таки варто задуматися, чи купувати продукцію, що не пройшла лабораторної перевірки. Адже це потенційна небезпека для кожного споживача, що може привезти до серйозних проблем із здоров’ям. Та от подавати до суду на несумлінного продавця у незахищених покупців підстав не буде. Адже як ви доведете, що придбали продукцію саме в цьому місці?

Щоб не було сумнівів щодо якості м’сного фаршу, найкраще придбати необроблене м’ясо у сертифікованого продавця та перекрутити його на фарш власноруч вдома. Серед розмаїття м’ясорубок варто звернути увагу на прилади фірми «Мулинекс», які користуються заслуженою довірою споживачів. До того ж Інтернет-магазин «Ремонтируем Сами» пропонує широкий вибір запчастин та змінниих насадок до м’ясорубок ціє марки: https://remontiruem-sami.com.ua/g21001232-zapchasti-myasorubke-mulineks

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


9 коментарів до статті «Несанкціонована торгівля м’ясом та опір поліції: як на привокзальному ринку перевіряли продавців»

 1. Любов Черниш коментує:

  Давно потрібно відновити перевірки.

 2. Євген Колодчук коментує:

  Напевне незаплатили

 3. Nadezhda Gudebskaya коментує:

  Цю торгівлю дано треба припинити.Антисанітарія!

 4. В коментує:

  А тепер – найцікавіше. У тому місці привокзального базару м’ясо – найдешевше в Шепетівці. Коли скрізь – 110, там – 80-90. Повно людей, зокрема з мікрорайону Косецького, там скуповувалося. Тепер люди будуть платити більше. А “більше” не кожен має. Бо, наприклад, є в Шепетівці роботодавці, котрі економлять на своїй робочій силі. Або деякі “правдиві” роботодавці влаштовують своїх працівників ФОП-ами, бо так вигідніше і тим, і тим. В ларку продуктовому, наприклад, з/п – 2500-3000 гривень. А це нижче мінімуму. Проте на таке інспектори та їх “колеги” чомусь не влаштовують “рейдів”. Панове інспектори та “борці” за правду – дотримуйтеся правди в усьому.

 5. Віктор Д. коментує:

  Згадали що вибори на носі і конче треба чи якісь показники робити чи то просто роботу імітувати? У поліції більше важливіших справ немає? Ті важливі справи оголосити чи самі може нарешті очі відкриють? Складається думка, що зондер команда Аваклва все поробила і нарешті до задрипаного базарку дійшла!

 6. Жека Широкий коментує:

  а я бачу іньший бік, нас заганяють в глухий кут, і не з доброї волі вони там стоять, в них також є сім’я яка хоче їсти, гайки закручують у всіх галузях, антисанітарія кажете? так не купуйте у них, у вас є вибір. це безсовісність і геноцид в україні, чи може назвіть хоть одного дипутата який приймає ось ці всі дурні закони чи дотримується іх?

 7. Голый Вася коментує:

  Кстати, не покупайте красную икру. Нигде, ни на улице, ни в магазине. Там просто желатиновые шарики с краской, в солевом растворе.

  Как проверить:
  Способ-1: Бросаете икру в стакан воды. Если вода порозовела – значит краска икра, и не настоящая.
  Способ-2: Бросаете икру в кипяток. Настоящая икра имеет животный белок, и должна сварится в крутую. Если там желатин – он в кипятке начнёт растворятся.
  Способ-3: Возьмите одну икринку по увеличительное стекло. Фальшивая икринка будет однородно-красной. А вот в настоящей икринке будет видна чёрная точка зародыша рыбы.

 8. Вова Козачук коментує:

  блять як не стидно мусара,тільки отаке і можете робити!а

 9. Pavlo Sidorak коментує:

  Захотілося м’ясця на халяву. От і поперли на перевірку.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці