Що зменшить статистику жертв автомобільних аварій?

Щороку на території Шепетівщини відбуваються десятки автомобільних аварій та катастроф. А в Україні на дорогах гине понад 3,5 тисячі людей. Серед основних причин — погане дорожнє покриття, несприятливі погодні умови, помилки водіїв, як новачків, так і бувалих, неуважність пішоходів та несправні транспортні засоби. Втім, знання правил дорожнього руху та перші дії в разі надзвичайних ситуацій можуть хоч трохи відкоригувати таку статистику.

Пішоход правий, але не завжди живий

Третина жертв аварій — пішоходи. Частині випадків такої сумної статистики можна було б зарадити, якби водії та пішоходи дотримувалися правил безпеки дорожнього руху.

— Я спостерігав таку ситуацію минулої зими, коли під час ожеледиці мама з дитиною у візку вибігла на дорогу на пішохідному переході. Автівка перед нею різко загальмувала й мало не знесла пішоходів. Жінка голосно кричала до водія, вживала нецензурну лексику, бо її ж мало не збили. Але хіба тут його провина? — на емоціях розповідає Руслан.

Також, із власних спостережень, дуже часто пішоходи переходять дорогу не зовсім уважно. Тобто, або вся увага на телефон в руці, або ж просто в наушниках.

Майбутні водії-новачки з Нетішина, яких напередодні зустріли в шепетівському Сервісному центрі зізнаються, що після того, як почали відвідувати навчання в автошколі, стали більш відповідальніше ставитися до обов’язків пішохода. Це дало змогу зрозуміти їм, що відповідальність однакова й у водіїв, і в пішоходів.

— Я стала більш уважніша після того, як записалася на курси водіїв. Адже раніше я йшла по пішохідному переходу впевнено. А зараз, розуміючи, що такі як ми керуємо машинами, то вже й придивляюся, — розповідає одна зі студенток, яка сиділа в черзі на іспит.

— Ми розуміємо, що автівка не може зупинитися за секунду, бо має свій гальмівний шлях. Тому варто дбати за свою безпеку, а не думати, що я на пішохідному переході правий, — додає інша студентка.

Аби стати хорошим водієм, треба скласти іспит «на відмінно»

Про це мріє кожен майбутній водій-новачок, який тільки наважується йти на навчання в автошколу. Відтак, на скільки якісно він вчив Правила дорожнього руху, в подальшому залежить безпека не лише пасажирів, а й пішоходів. Перевіряють знання та видають посвідчення водія у Сервісному центрі МВС.

— Сформовано питання, які використовують для перевірки знань майбутніх водіїв, відповідно до категорії посвідчення. Це дає змогу особі, що керуватиме транспортним засобом, з легкістю відповісти на питання правил дорожнього руху, — розповідає провідний консультант-адміністратор шепетівського Територіального сервісного центру Микола Мазяр.

Втім, аби скласти іспит, потрібно досконало знати всі нюанси. Питання для водіїв розроблені таким чином, аби новачок не лише міг орієнтуватися у правилах, а й логічно мислив у будь-якій дорожній ситуації.

Перша медична допомога може врятувати життя

Навчають такої допомоги ще на курсах водіїв. У тестах Сервісного центру кожного водія чекають 2 питання з надання першої медичної допомоги.

Хоча респонденти знають, що від першої медичної допомоги залежить життя потерпілого, зізнаються, що не знають як будуть діяти в таких умовах. Адже для них це стане шоком. А в такому разі спрогнозувати подальші дії неможливо.

Отож, будьте уважними та обережними! Це може врятувати не лише ваше життя, а й іншої людини.

З огляду на те, що несправність транспортного засобу може стати причиною дорожньо-транспортної пригоди, дуже важливо бути впевненим, що всі системи та вузли вашої автівки функціонують належним чином. На відміну від універсальних СТО, найкращу діагностику й ремонт можуть забезпечити спеціалізовані сервіси. Наприклад, тут спеціалізуються на рульовому управлінні й всім, що до нього відноситься. Це рульові елементи, насоси гідропідсилювача, різноманітні комплектуючі та звичайно якісна діагностика.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці