Припинили незаконний видобуток унікального мінералу на землях Шепетівського військового лісгоспу

Припинили незаконний видобуток унікального мінералу на землях Шепетівського військового лісгоспу

Cапонітова  глина, яка є унікальним мінералом, може стати найпотужнішим природним «інвестором» на півночі Хмельниччини, що врятує регіон під час кризи. Адже Улашанівське та Варварівське родовища на Славутчині — це взагалі єдині поклади сапонітових глин в Україні. Про таке багатство надр, на жаль, краще відомо підприємливим «ділкам», ніж посадовцям.

У чому користь мінералу?

Нещодавно працівники управління захисту економіки в Хмельницькій області викрили службових осіб одного з ТОВ, які займалися незаконним видобутком та реалізацією сапонітових глин. До речі, видобуток корисних копалин здійснювався на землях лісового фонду, що на праві постійного користування належить Шепетівському військовому лісгоспу.

Офіційно в Україні жодне підприємство не займається видобутком та продажем сапоніту, та купити його не проблема. Інтернет майорить оголошеннями. Постає слушне запитання: «Звідки?» Як з’ясовуються існує фірма, що позиціонує себе єдиним власником та розробником сапонітових родовищ, продає сапонітове борошно. Його використовують в аграрній галузі як добриво та біодобавку для годування свійських тварин.

Припинили незаконний видобуток унікального мінералу на землях Шепетівського військового лісгоспу

Заробити можна чимало: які поклади на Улашанівському родовищі – невідомо, а от  Варварівське – це 60 млн тонн. На чорному ринку сапоніт продають за три з половиною тисячі гривень за тонну. Тобто  вирити можна понад 200 мільярдів гривень. Офіційно сапонітом в Україні не торгують, лише досліджують поклади.

Кому належать унікальні родовища?

Вторік мешканці Улашановки на три години перекрили рух на автодорозі Рівне-Хмельницький, протестуючи проти незаконного розробку кар’єру неподалеку від села, що може спричинити екологічну катастрофу та призвести до зникнення води в криницях. Селяни стверджували, що підприємство не лише отримало дозвіл на геологічне вивчення надр, зокрема, дослідно-промислову розробку родовищ корисних копалин загальнодержавного значення на території Улашанівської сільської ради в 2013 році, але незаконно видобуває в кар’єрі корисні копалини та вивозять їх із села.

Згодом Улашанівська громада через суд скасовула договір оренди на спірну ділянку. Бо ж мали рити зовсім в іншому місці. Підприємці встигли вивезти лише пісок. До сапоніту фірма так і не докопала.

За кілька кілометрів від Улашанівки розташоване найбільше в Європі родовище сапонітів – Варварівське. Місцева громада майже двадцять років чекає інвестора, який все ж візьметься розробляти унікальні копалини.

Як вдалося з’ясувати журналістам «Народного контролю», місцеві селяни вже кілька років тому просили районну владу віддати їм цю землю. Їм відмовили. Два роки судів – і справедливість вдалось відновити. Земля разом з унікальними надрами знову стала державною. От тільки радість тривала рівно місяць. Саме стільки часу вистачило держгеокадастру, аби знову роздати ці наділи. Десятки гектарів над унікальними глинами на цей раз роздали учасникам АТО. Щоправда, теж не місцевим. Тоді як варварівські бійці лишились з носом.

Деребан земельних надр вдалося призупинити

У селі Ташки сапонітовий кар’єр розташований прямо посеред лісу. Унікальні глини можна хоч лопатою, хоч руками збирати. Кілька років тому туди занадились невідомі. У пошуках легкої наживи копачі корисних копалин свідомо йшли на злочин.

Кар’єр сапонітових глин розташований якраз на території Шепетівського військового лісгоспу. Восени славутські поліцейські почали розслідувати кримінальне провадження за фактом незаконного видобутку корисних копалин поблизу села Ташки:

«Внаслідок протиправних дій службових осіб товариства з обмеженою відповідальністю державі завдано збитку на загальну суму понад 720 тисяч гривень», – повідомили в поліції.

За матеріалами працівників управління захисту економіки військовою прокуратурою хмельницького гарнізону відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 240 «Порушення правил охорони або використання надр» Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає накладення штрафу в розмірі від чотирьохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



Агентка фсб із Хмельниччини оскаржувала вирок: що вирішив суд
На Хмельниччині на хабарі взяли голову ВЛК
Бригадний генерал Нацгвардії відвідав Хмельниччину
Аферисти, використовуючи поширені схеми, виманили в мешканців Хмельниччини майже 120 тисяч гривень
На Хмельниччині чоловік, який справляв природні потреби біля школи, отримав штраф
У міжнародний розшук оголосили посадовицю з Хмельниччини

Читайте у цій рубриці



За несплату аліментів — мобілізація: не стануть винятком і багатодітні батьки
Коштовні годинники, елітні авто та старі пожежні депо: цікаві лоти на держторгах
Як дізнатись, чи є ви потенційним отримувачем субсидії
Хто матиме право на відстрочку і «бронювання» – аналітики пояснюють закон про мобілізацію
Хмельницькобленерго закликає економити електроенергію у вечірні години
Переселенці на Хмельниччині та ще у двох областях можуть отримати гроші на оренду житла
FacebookTelegramViberWhatsAppX