На Шепетівщині невакцинованих дітей не братимуть до школи?

Такі нововведення прийняли в Міністерстві охорони здоров’я, аби попередити захворювання населення на інфекційні хвороби, яких можна запобігти шляхом імунопрофілактики.

МОЗ та МОН посилаються на ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Згідно з нею, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень.

Аби отримати довідки про щеплення, батькам дитини варто звернутися до свого педіатра.

«До 6 років діти повинні отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту», — йдеться в офіційному листі головам обласних та Київської міської державних адміністрацій.

Однак, є діти, яким щеплення протипоказані.

— Під дію цієї частини закону не потрапляють діти із медичними протипоказаннями до вакцинації. У такому випадку дитині надають довідку на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів, — зазначає Лілія Гнатюк, заступник головного лікаря з охорони материнства та дитинства. — Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти має прийняти лікарсько-консультативна комісія.

Однак, приймати чи не приймати дітей без щеплень, вирішує керівник конкретного начального закладу.

Зі слів Лілії Гнатюк, наразі батьки відповідальніше ставляться до здоров’я своїх дітей. Відтак, більш свідомо підходять до виконання щеплень.

Нині особливою популярністю у поліклініці Шепетівської ЦРЛ користуються вакцини проти кору та правця. Адже зараз в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація з інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, коклюш, дифтерію набуває загрозливого характеру.

— З початком навчального року ризик захворіти цими інфекціями збільшується, оскільки діти перебувають у колективі. Саме тому дуже важливо, щоб вони були вчасно щеплені, — наголошує лікарка.

Лише за останній місяць літа 350 маленьких жителів щеплено адсорбованою коклюшно-дифтерійно-правцевою вакциною (АКДП). А з початку поточного року щеплення індійською вакциною проти цих страшних хвороб зробили для 2123 дітей.

— У літні місяці в кабінеті профілактичних щеплень АЗПСМ дитячої поліклініки щоденно проводилося від 70 до 100 щеплень, — розповіла Лілія Борисівна.

Наразі Шепетівщина повністю забезпечена всіма необхідними вакцинами. Відтак, в змозі охопити щепленням всі вікові категорії, які цього потребують.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «На Шепетівщині невакцинованих дітей не братимуть до школи?»

  1. Ксеня Богомаз коментує:

    Ой “умора”))) як це Міністерство здоров’я може заборонити закладу, підпорядкованому Міністерству освіти))))

  2. За кордоном також потрібні вакцини щоб дитина пішла в садочок, або до школи


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці