Вакцину від сказу на Хмельниччині скидатимуть з літака

Епізоотична ситуація по сказу як в Україні так і на Хмельниччині залишається напруженою. Лише в цьому році на території Шепетівського району зафіксовано три випадки сказу.

Тому для профілактики сказу в період з 14 по 25 вересня 2018 року на території області будуть проводитись заходи із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин шляхом скидання вакцини з літаків.

— Важливо, що вакцину не будуть розкидати над населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто- та залізничними шляхами та місцями проведення польових робіт. Про це наша служба додатково сповістить сільські ради та ОТГ. Але грибникам варто бути уважними. У випадку, якщо знайшли принаду, прохання, не руйнувати її, не брати до рук, а залишати для тварин, — в телефонній розмові пояснила Людмила Ергард, заступник начальника Шепетівського районного управління головного управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області.

Досвід країн Європейського Союзу свідчить, що лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів. Розповсюдження вакцини літаком найбільш економне із всіх систем розподілу, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони). Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GPS.

— Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликає захворювання у молодих тварин; не виділяє вакцинний вірус зі слиною; безпечна для інших тварин; безпечна для людини і природного середовища; стабільна в польових умовах, — додала Людмила Іванівна.

Мінімальна щільність принад — не менше, ніж 20 доз/км².

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці