У Шепетівці в кота виявили сказ

У Шепетівці склалася неблагополучна епізоотична ситуація по сказу. 25 квітня на одній із вулиць Пліщинського масиву зареєстровано випадок захворювання на сказ кота. Діагноз «сказ» підтверджено лабораторно.

На Шепетівщині в минулому році було кілька випадків захворювань лисиць на сказ. Їх виявили в селах Романів, Лотівка та у Шепетівці. В селі Михайлючка виявлено єнота, що також був хворий на сказ.

Враховуючи те, що на Шепетівщині велика кількість бродячих собак та котів, є реальна загроза виникнення цього смертельно-небезпечного захворювання.

Сказ — особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю. Відповідно до оцінки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), вона входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів, що завдають величезні соціально-економічні збитки.

Основним джерелом епізоотії сказу є дикі м’ясоїдні тварини, зокрема, лисиці.

Ліквідація сказу — справа цілком реальна за умови проведення комплексних заходів та наполегливої праці фахівців ветеринарної медицини, лісового і мисливського господарств, органів місцевого самоврядування, житлово-комунальних служб і відповідного фінансового забезпечення.

Що необхідно пам’ятати, щоб запобігти захворюванню:

  1. Уникати контактів з безпритульними та дикими тваринами, постійно пояснювати дітям небезпеку таких контактів.
  2. Вірус сказу виділяється зі слиною хворої тварини і передається при укусі або ж ослиненню відкритих ран. В силу специфіки хвороби, при якій під час клінічних проявів спостерігається агресія у хворої тварини і прагнення вкусити будь-який відповідний об’єкт, вірус досить легко потрапляє в кров. Тому укус — найпоширеніший і можливий шлях передачі вірусу. Другий можливий шлях передачі — ослинення відкритих ран, саден, подряпин на тілі хворою твариною. Даний шлях передачі теж досить часто зустрічається, особливо у випадку з тваринами, хворими на сказ.
  3. Постраждалі від укусів, ослинення та подряпані бродячими, домашніми або дикими тваринами, повинні провести місцеву обробку рани та негайно, або якомога раніше після укусу, звернутись за медичною допомогою до травматологічного пункту або хірургічного кабінету поліклініки за місцем проживання для вирішення питання про проведення лікувально-профілактичної імунізації. При місцевій обробці рани необхідно поранену поверхню ретельно промити проточною водою з милом, краї рани обробити 70 % розчином етилового спирту або 5 % настойкою йоду, накласти асептичну суху пов’язку і звернутись до лікаря.
  4. Необхідно пам’ятати, що без своєчасного проведення антирабічних щеплень (щеплень проти сказу) захворювання на сказ завжди закінчується смертю. Тому під час проведення щеплень проти сказу необхідно дотримуватись встановленого лікарем режиму. Не можна переохолоджуватися, перегріватися, фізично перевтомлюватися, вживати спиртні напої.
  5. Якщо укус або подряпина нанесені відомою домашньою твариною, необхідно її ізолювати і встановити за нею 10-денне спостереження спеціалістами державної ветеринарної медицини. Якщо впродовж 10 днів з моменту укусу тварина залишиться здоровою, то щеплення проти сказу не проводяться. Тому дуже важливо не вбивати тварину після нанесення укусу.
  6. Своєчасно та регулярно робити домашнім тваринам щеплення зареєстрованими в Україні вакцинами проти сказу.
Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці