Як у Шепетівці господарюють ОСББ

Як у Шепетівці господарюють ОСББ

Масове об’єднання співвласників багатоквартирних будинків запровадили ще в 2016 році. Що змінилося за цей час та як навчилися господарювати — дізнавалися журналісти «День за днем».

Відтепер після створення ОСББ мешканці на власний розсуд витрачають кошти, які раніше йшли управлінським компаніям та ЖЕКам, наймають робітників, які кваліфіковано виконуватимуть ті, чи інші потрібні роботи. Зрештою, так економлять кошти.

Проблеми ОСББ

Однак, до цього часу ще не всі ОСББ мають документи на будинки та прибудинкові території.

— До сьогоднішнього дня ніякі документи на будинок не передали, — коментує Петро Тимощук, голова ОСББ «Світлячок». — Це проект на прибудинкову територію, план земельної ділянки всі комунікації, які є під будинком та інші.

Як у Шепетівці господарюють ОСББ

Окрім того, нарікають і на проблеми з ліфтами. Аби ввести їх в експлуатацію, потрібно було зробити експертне обстеження. Це задоволення теж не з дешевих.

— Минулого тижня за таку послугу я заплатив 17971,80 грн, — розповідає далі голова ОСББ.

Але позитивні зміни теж відбулися.

— За час існування ОСББ ми відчули покращення. У нас замінили вікна на сходових майданчиках, але в цьому питанні отримали спротив мешканців. Також відремонтували водопровідні та каналізаційні труби, — розповідає Григорій Арсенович, мешканець будинку.

Як у Шепетівці господарюють ОСББ

Аби зробити заміну вікон, ОСББ взяло кредит на 144 тисячі гривень.

— Держава компенсувала 91 тисячу гривень, а 53 тисячі сплатили ми. Коштами ми не розкидалися, а використовували лише для будинку, для задоволення потреб мешканців, — пояснює Петро Тимощук.

Також у будинку встановили домофони, провели освітлення по під’їздах, зокрема, у 2 із 4 встановили світлові датчики.

Прибудинкові території

Окрім того, ОСББ тепер мають і чітко визначену прибудинкову територію. Визначення меж вбереже від ущільнених забудов та дозволить її облагородити. Відтак співмешканці можуть ії огородити парканом із відкатними воротами (http://art-vorota.kiev.ua/otkatnye). Однак, на даний момент ще не всі ОСББ у місті мають чіткі межі. Адже існує ціла процедура по її встановленню.

— У статті 42 Земельного кодексу України про земельні ділянки багатоквартирних жилих будинків у пункті 4 зазначено: розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на підставі проектів відповідної землевпорядної документації, — пояснює Володимир Донков, начальник відділу містобудування та архітектури. — При створенні ОСББ голова повинен звернутися у міську раду, аби взяти дозвіл на виготовлення проекту відведення. Лише тоді встановлюються та виділяються межі.

Однак, розміри прибудинкових територій в усіх різні та залежать від конкретного будинку. Аби їх розрахувати, потрібно враховувати і площу будівлі, і його місце розташування. Наразі територію видають по факту використання, але не менше мінімально встановленої норми. До прикладу, на проспекті Миру, 10-А ОСББ має земельну ділянку 0,1921 га. Будинок на проспекті Миру, що біля 6-ої аптеки, — 0,3113 га. Чи не найбільші володіння має ОСББ, що на Старокостянтинівському шосе, 34-А — 1,2232 га. Отож, кожен випадок індивідуальний.

Після створення ОСББ вони самостійно повинні дбати про прилеглі території свого будинку та проводити роботи з благоустрою.

Втім, чимало будинків не мають ще чітко визначеної території. Як от, приміром, на Старокостянтинівському шосе, 28.

— Їм пропонували різні варіанти: по-мінімуму, по максимуму та навіть згідно з планом 1980-х років, де зазначено на будівництво та обслуговування будинку 72 сотки землі. Однак, і такий варіант ОСББ не влаштовував, — розповів Володимир Донков.

Отож, жителі будинку поки що залишилися без чітко визначеної території. Чимало мешканців із цим не дуже погоджуються. Адже поруч із будинком знаходиться дитячий майданчик, який раніше (до створення ОСББ) облаштовували мешканці цього будинку та ще кількох прилеглих. Однак, наразі він не належить ОСББ.

— Земля, на якій розташований майданчик, — не належить до прибудинкової території. Бачите, як викошена трава? Ось це є прибудинкова територія, а це вже невідомо чия, — показує на благоустрій території мешканка будинку Ірина.

Як у Шепетівці господарюють ОСББ

Цьогоріч кілька жителів таки зібрали кошти та викосили бур’ян, аби дітлахи могли гратися на майданчику. Але робити регулярно благоустрій не можуть, оскільки це «влітає у копієчку».

— Мало сімей, які спроможні здати гроші, — пояснює далі Ірина.

Однак, у Шепетівській міській раді пояснюють, що під час останнього засідання виконавчого комітету ініціативній групі надали дозвіл на спільне облаштування майданчика для мешканців будинків № 28, 30, 30-А. Отож, незабаром жителі вправі будуть ставити гойдалки, ремонтувати їх та облаштовувати територію.

Далі поруч із будинком справжні «джунглі». Бур’ян подекуди сягає більше півтора метра.

— Територія, між магазином «Гарант» та будинком № 28 надана в постійне користування Міністерству оборони України. Тут планувалося будівництво 9-поверхівки на 72 квартири, — пояснює Володимир Донков.

Як у Шепетівці господарюють ОСББ

Однак, і цю територію ще минулоріч облагороджували мешканці 28-го будинку. Там навіть кілька років тому посадили власний невеличкий садок із фруктовими деревами. Цього року територію вже не прибирають.

— У тих хащах навіть здохло цуценя, коли дуже спекотно, то звідти чути запахи… а поруч граються діти в пісочниці… Але самостійно ми добратися туди не можемо, оскільки боїмося. Там вигрібна яма, каналізація, якісь плити, — розповідає далі Ірина.

Як у Шепетівці господарюють ОСББ

Не краща ситуація на Старокостянтинівському шосе, 30-А. Поруч біля будинку на дитячому майданчику виросла городина.

Як у Шепетівці господарюють ОСББ

Втім, як розпоряджатися своєю прибудинковою територію, — визначає ОСББ. Головне, аби вона була прибраною. Адже за неналежне дотримання норм благоустрою передбачені штрафи. Мінімальний складає 850 гривень, а максимальний — 1700 гривень.

Відтак, дехто прибирає лише ту територію, яка за ним закріплена — і не сантиметром більше, а дехто облагороджує всю прилеглу територію, аби показати, що там проживають справжні господарники. Отож, аби не буяла трава, а прибудинкова територія милувала око, радянську звичку «ми зачекаємо, може хтось прийде і зробить», треба в собі долати.

P. S.

Під час підготовки статті до публікації, височенні бур’яни біля будинку, що на Старокостянтинівське шосе, 28 таки покосили працівники КП «ШРЕП».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «Як у Шепетівці господарюють ОСББ»

  1. Лідія Банкова коментує:

    Сьогодні проходила повз цей дитячий майданчик, а урна для сміття була переповнена пустими бутилками від алкоголю… Прикро((


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Шепетівці готують системи опалення до початку сезону
У Нетішині за кошти місцевого бюджету встановлюють дитячі майданчики та гойдалки
До 1 вересня у Славуті реалізували ще один проєкт за кошти громадського бюджету
У Шепетівці тимчасово зупинено прийом заяв на будівельні паспорти
У Шепетівці зайшла мова про переповнені перші класи
У Шепетівці під час сесії не прийняли звіт одного із заступників міського голови

Читайте у цій рубриціЯкі штами вірусу грипу очікують у сезоні 2021–2022?
ДАБІ офіційно ліквідовано, відзавтра розпочинає роботу новий орган держінспекції архітектури та містобудування
Водіям дозволили дистанційно готуватися до іспиту з ПДР, а права отримувати поштою
У проєкті Держбюджету на 2022 рік передбачені доходи на рівні 1,277 трлн гривень, а витрати — 1,466 трлн гривень
Православна церква України запустила власний мобільний застосунок
Проектування сучасних систем опалення