Шепетівські депутати підтримали звернення до Вселенського Патріарха

Томос (грец. τόμος) — указ, декрет, окружне послання предстоятеля помісної православної церкви у деяких важливих питаннях церковного устрою. Шляхом надання томосу деякої частини «материнської» (кіріархальної) церкви офіційно проголошується автономія в управлінні або автокефалія.

Депутати Шепетівської міської ради обговорювали створення автокефальної Православної Церкви в Україні. Під час чергової сесії, 7 червня, розглянули проект рішення щодо підтримки звернення Президента України Петра Порошенка до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

Мова йшла саме про звернення Петра Порошенка від 17 квітня 2018 року. У якому Глава держави написав, що цей довгоочікуваний документ стане не лише торжеством православ’я, але й актом глибокої історичної справедливості, бо саме із Царгорода пролилося на нашу благословенну землю світло християнської віри. Цей довгоочікуваний документ ще більше укріпить релігійну свободу в Україні та міжконфесійний мир, посилить права та свободи громадян.

— Шановні колеги, я вас прошу підтримати цей проект рішення задля духовної незалежності українців, — звернувся депутат Володимир Синюта.

В ході обговорення проекту думки місцевих депутатів дещо розійшлися. Дехто висловився, що дане питання не в компетенції місцевої ради, адже Церква перебуває поза державою.

Тому й голосували неодностайно: лише з 26 присутніх депутатів 20 проголосували «за», 4 «утрималось», «не голосувало» — троє. Рішення прийнято.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


8 коментарів до статті «Шепетівські депутати підтримали звернення до Вселенського Патріарха»

 1. Pavlo Kotenko коментує:

  Все частіше в Шепетівці депутати розглядають різні питання, крім тих, що вирішують місцеві питання та проблеми… мабуть, треба було подаватися в депутати ВРУ

 2. Василь Боднар коментує:

  Треба ж якось бали заробити на наступні вибори.

  • Pavlo Kotenko коментує:

   В звітах і кажуть про численні рішення про звернення до ВРУ, президента, прокуратури тощо

 3. Куди замахнулись.

 4. Лилия Данилевич коментує:

  Цікаво! Скільки ліцимерія у нашої влади, говорити про церкву коли дозволяють просунути в наше життя антихристиянські закони.

 5. Тамара Петрук коментує:

  А на вулиці ст.костянтинівське шосе в бюветі не фільтрують воду що фільтри закінчились

 6. Хмельничанка коментує:

  В Україні вже є Церква. Ніякого з’єднання в еретиками не повинно бути, хто бажає – най повертаються до Єдиної Канонічної Церкві, іншім – хай продовжують ходити до лже-так званої “церкви”. Чи хотять заснувать ще одну таку ж саму лже-“церков”? І чим вона буде відрізняться від існуючої, чи існуючих? Нічим.

 7. В коментує:

  Зі статті не зрозуміло, чи є відмінності у ставленні до “автокефальної” ідеї УПЦ Київського патріархату і відгалуження церкви країни-агресора – УПЦ Московського патріархату.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці