На Шепетівщині Центр ПМСД стає ближчим до людей

Традиційно в третю неділю червня в Україні своє професійне свято відзначають медичні працівники. Про те, як просуваються справи після впровадження медичної реформи в ПМСД, розповів го­лов­ний лі­кар ко­му­наль­но­го зак­ла­ду «Ше­пе­тівсь­­кий центр пер­вин­ної ме­ди­ко-са­ні­тар­ної до­по­мо­ги» Ан­дрій Не­чи­по­рук.

— Наразі медичний заклад «плавно просувається» по реформі. Вже узгоджено всі юридичні нюанси та підготовлено відповідні документи, аби згідно з планом реформування з ко­му­наль­но­го зак­ла­ду відбулося пе­рет­во­рен­ня в комунальне під­при­ємс­тво «Ше­пе­тівсь­кий центр пер­вин­ної ме­ди­ко-са­ні­тар­ної до­по­мо­ги». Це надасть змогу укласти угоду з На­ці­ональ­ною Служ­бою здо­ров’я Ук­ра­їни, в результаті чого на кожного пацієнта вже виділятиметься 370 гривень, а не як раніше — 240 гривень, — говорить головний лікар ПМСД.

Аби максимально покращити надання послуг, у Центрі первинної ме­ди­ко-са­ні­тар­ної до­по­мо­ги вже почали зміцнювати матеріально-технічну базу — заклад поповнили новим медичним обладнанням.

— Ми закупили кардіограф, офтальмоскоп, різноманітні тести. Тобто, той обсяг послуг, який має бути з 1 липня, — ми будемо виконувати. Адже сюди входить не тільки медичне діагностування та обстеження, а й швидкі тести: на вагітність, гепатити, ВІЛ та інші, — розповідає далі керівник.

Ще одним позитивним нововведенням для пацієнтів стане зміна графіку прийому лікарів у медзакладі.

— Із 1-го липня буде визначений черговий лікар, який працюватиме не лише в суботу, а й в неділю. Це буде зручно нашим пацієнтам, — зазначив Андрій Григорович.

Окрім того, що зареєструвати декларацію можна на прийомі в лікаря, існують і мобільні виїзні кабінети.

— Тобто обрати свого лікаря та зареєструвати з ним угоду можна безпосередньо на робочому місці будь-якого підприємства, установи, організації, куди завітає мобільний пункт, — пояснив головний лікар.

На сьогоднішній день лікарський штат передбачає 68 осіб. Втім, поки що працює лише 44 лікарі. Тобто в ко­му­наль­­но­му зак­ла­ді «Ше­пе­тівсь­­кий центр пер­вин­ної ме­ди­ко-са­ні­тар­ної до­по­мо­ги» аж 24 ва­кан­тних місця.

— Нещодавно ввели обмеження для лікарів у підписанні декларацій із пацієнтами. Якщо раніше говорили, що сі­мей­ний лі­кар мо­же ук­ласти 1800 до­го­во­рів з кож­ним із па­ці­єн­тів, те­ра­певт — 2000, а далі — за бажанням, то зараз встановили межу в 2000 пацієнтів. Отож, пацієнти повинні поспішити заключити договір з лікарем.

Наразі угоду з лікарями уклали вже понад 25 тисяч пацієнтів.

Приміром, Людмила Орєхова, сімейний лікар першої кваліфікаційної категорії амбулаторії ЗП-СМ № 1, яка має 42 роки медичного стажу вже підписала понад 600 декларацій із пацієнтами. Лілія Макарчук уклала понад 1200 угод, Валентина Малафей — понад 1100, Ірина Іванчук — понад 1600, Марина Котенко — 950, Лілія Нарусевич — понад 1000, Лілія Гнатюк — понад 900, Віра Дзюм — понад 1500. Микола Вознюк підписав 1700 декларацій, Іван Буковецький — близько 1000, Оксана Хацаюк — 1200, Віктор Клімчук — 1100.

Допомагати людям — надзвичайно благородна, проте, важка справа. Адже медики покликані стояти на варті здоров’я людей. Отож, напередодні професійного свята свої побажання колегам-медикам висловила Людмила Орєхова:

— Колегам бажаю життєвих сил у нашій важкій праці, нехай Господь благословить наші родини та нашу Україну.

До слів вітань приєднався й Ан­дрій Не­чи­по­рук:

— Діяльність медицини — це не робота якогось окремого медичного працівника, це злагоджена робота цілого колективу. Отож, напередодні свята хочу щиро привітати своїх колег та подякувати колективу, який я очолюю, за співпрацю, толерантність, вміння об’єднувати зусилля задля спільної мети — зміцнення здоров’я наших пацієнтів. Всім медикам бажаю терпіння, міцного здоров’я, родинного затишку та впевненості в завтрашньому дні.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці