Із 1 червня тариф на електроенергію буде однаковим для всіх

Із 1 червня тариф на електроенергію буде однаковим для всіх

В Україні з 1 червня запроваджуються нові тарифи на електроенергію. Диференціації тарифу за обсягом споживання не буде — усі українці мають платити по 4,32 грн за кВт·год. Така ціна діятиме до 1 травня 2025 року.

«Таке рішення ухвалив Кабінет міністрів України на засіданні 31 травня, повідомив журналіст Микола Топалов. Це останній день дії ПСО (покладання спеціальних обов’язків) на ринку електроенергії. Якби уряд не ухвалив жодного рішення, тарифи з 1 червня підвищились до ринкового рівня, який становить близько 8 грн за кВт·год. », — повідомляє Obozrevatel.

Субсидіанти та ті, хто споживає до 100 кВт·год на місяць (або забезпечує себе електроенергією за допомогою власної СЕС), — єдині категорії, які практично не відчують на собі подорожчання струму. При цьому після подорожчання електроенергії перерахунок субсидії має відбутися автоматично.

Справа в тому, що субсидію українцям виділяють на певний обсяг комунальних послуг. Наприклад, 1,6 кубометра гарячої води одного члена сім’ї. Як тільки кубометр води дорожчає, зростає розмір субсидії.

І хоча витрати держбюджету на субсидії справді мають зрости, за рахунок зростання тарифів державі потрібно менше виділяти на покриття тарифу на електроенергію. Зараз компанії отримують компенсацію з бюджету за те, що на потреби населення продають електроенергію за ціною, значно нижчою від ринкової.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppXThreads

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


2 коментарі до статті «Із 1 червня тариф на електроенергію буде однаковим для всіх»

  1. Євген коментує:

    Так немає світла, зовсім немає! Яка різниця, скільки воно коштує, як що його просто немає і все!

  2. Юзік коментує:

    А чому ніхто не пише , що тарифи підняли на 80%,? і чому не одне змі не каже що презедент Зеленський наїб.. людей !!!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Вважався зниклим безвісти з листопада минулого року: на Шепетівщині підтвердили загибель Героя
Серце перестало битися після важкої хвороби: на Шепетівщині попрощалися із Захисником
Банкнота зі Стусом, новий уряд і зарплати до 170 тисяч
Родина побачила телефон Захисника в мережі, але ним користувався окупант: у Шепетівці попрощалися із Андрієм Зайцем

Читайте у цій рубриці


Квота 1 і квота 2 під час вступу-2026: хто може скористатися пільгами
Що таке медіація і для чого вона потрібна
Банкнота зі Стусом, новий уряд і зарплати до 170 тисяч
Close-up of a sleeping baby's feet wrapped in a soft blanket.
FacebookTelegramViberWhatsAppXThreads