Величезні штрафи за неявку до ТЦК: що пропонують у Раді

Величезні штрафи за неявку до ТЦК: що пропонують у Раді

Тюремних термінів за відмову від проходження медогляду не буде, однак будуть штрафи для громадян та юросіб за порушення законів про мобілізацію, а також необхідно буде повідомити ТЦК свою реальну адресу, номер телефону та адресу електронної пошти. Про це повідомляє «Судово-юридична газета».

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності 8 квітня розглянув законопроєкт 10379 про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу про посилення відповідальності за військові правопорушення.

Як раніше писала «Судово-юридична газета», у початковій версії, яку вніс Кабмін в особі Міністерства оборони, пропонувалося вважати відмову від проходження медичного огляду ухиленням від призову та карати її позбавленням волі до 5 років. Штрафи за неявку до ТЦК за повісткою Міноборони пропонувало збільшити до 204 тисяч грн.

Проте Комітет, який рекомендував ухвалити цей законопроєкт, відкоригував відповідні норми. Про це повідомив член Комітету, народний депутат Максим Бужанський.

За законопроєктом № 10379 про відповідальність за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону та мобілізацію, правоохоронний комітет рекомендує Раді прийняти такі норми:

  • За порушення правил військового обліку штраф від 3400 до 5100 гривень, повторно або у особливий період — від 17000 до 22500 гривень.
  • За порушення законодавства про оборону та мобілізацію, стаття 210–1, у мирний час від 5100 до 8500 для громадян та 17000–34000 для посадових та юридичних осіб, у воєнний час для громадян від 17000 до 22500 гривень, для посадових та юридичних осіб 34 000 до 59 500 гривень.
  • Адміністративного арешту на три доби не буде, жодних тюремних термінів, у тому числі й на 5 років, як нардеп писав раніше, також не буде.

«Проєкт рекомендовано прийняти за основу і в цілому, але це технічне рішення, будуть правки та друге читання», — розповів він.

Окремою нормою виключили відповідальність громадян за ненадання ТЦК тих даних, які ТЦК автоматично отримує з реєстрів.

«Інакше кажучи, повідомляти потрібно свою реальну адресу, номер телефону та електронну адресу», — додав Максим Бужанський.

Варто зазначити, що 4 квітня набув чинності закон про цифровізацію військового обліку (10062), який дозволить ТЦК отримати дані всіх чоловіків від 18 до 60 років в автоматичному режимі із різних реєстрів. Відкритим залишається питання, як момент повідомлення таких чоловіків врегулюють у законі про посилення мобілізації.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Загиблого військового з Шепетівщини майже через 9 місяців вдалося ідентифікувати по ДНК
У громаду на Шепетівщині надійшла скорботна звістка із фронту
Декому можуть виписати штраф навіть після добровільного відвідування ТЦК: причини
Із 18 травня оновити дані можна онлайн через застосунок Резерв+: інструкція

Читайте у цій рубриці


Декому можуть виписати штраф навіть після добровільного відвідування ТЦК: причини
Із 18 травня оновити дані можна онлайн через застосунок Резерв+: інструкція
Якщо у чоловіка не буде з собою військового квитка: що очікувати
При перевірці військового квитка працівники ТЦК побачать, чи оновлялися дані насправді
FacebookTelegramViberWhatsAppX