Заяву про отримання субсидії тепер можна подати через портал Дія

Заяву про отримання субсидії тепер можна подати через портал Дія

Відтепер на порталі Дія можна подати спрощену заяву про отримання субсидії на оплату комунальних послуг, газу та палива. Удосконалення сервісу полегшить отримання допомоги громадянам, які розраховують на державну підтримку. До оновлення процес подання заяви займав пів години, а тепер це можна зробити за 10 хвилин, оскільки більшість документів автоматично підтягуються завдяки системі обміну даними між реєстрами. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

«Соціальні послуги — одні з найпопулярніших серед українців. Наприклад, у Дії користувачі отримують пенсійні сервіси, реєструють дітей через єМалятко, оформлюють допомогу для ВПО тощо. Тому наша задача — зробити сервіси максимально зручними та доступними для кожного. Окрім запуску нових послуг, ми продовжуємо вдосконалювати вже наявні. Зокрема, тепер українці втричі швидше зможуть подати заяву про отримання субсидії. Продовжуємо трансформувати соціальну сферу, щоб кожен українець почувався захищеним та вчасно отримував допомогу», — зазначив Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Влітку 2023 року Уряд полегшив процедуру звернення громадян за житловою субсидією . Донедавна подати спрощену заяву в електронній формі можна було через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний застосунок Пенсійного фонду України, або в паперовій формі — звернувшись до обраного сервісного центру Фонду чи до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, або надіславши заяву на адресу органу Фонду поштою. Тепер спрощений механізм доступний і на порталі Дія.

«Цифрова трансформація соціальної сфери базується на обмінах даними. Саме завдяки цим обмінам між різними системами та реєстрами призначення житлових субсидій здійснюється за екстериторіальним принципом. Тобто кожна людина, яка потребує підтримки від держави, може звернутися за призначенням субсидії в будь-якому куточку країни, без прив’язки до місця реєстрації. Тепер таку допомогу можна оформити дистанційно, швидко й не виходячи з дому ще й на порталі Дія», — сказав заступник Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Кошеленко.

Сервіс з подання спрощеної заяви про отримання субсидії удосконалено Міністерством цифрової трансформації спільно з Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія» за фінансування Уряду Японії, а також Міністерством соціальної політики та Пенсійним фондом України.

«За три роки UNDP разом із партнерами підтримала розробку 40 державних електронних послуг та інструментів, якими скористалися понад 21 мільйон українців. Підтримуючи цифровізацію, ми прагнемо допомогти уряду створити зручні електронні інструменти отримання державної допомоги для українців, насамперед із найбільш вразливих груп населення. Запуск оновленого сервісу з подання на житлову субсидію є важливим продовженням наших спільних із урядом зусиль у цьому напрямку, який допоможе захистити саме тих українців, які потребують такої підтримки», — сказав Постійний представник UNDP в Україні Яко СІЛЬЄ.

Програма житлових субсидій для допомоги вразливим категоріям населення є одним з головних механізмів соціального захисту українців в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Сервіс орієнтований на тих, хто вперше звертається за призначенням субсидії, або на тих, хто планує переоформлення у зв’язку з закінченням терміну призначення.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЯк дізнатись, чи є ви потенційним отримувачем субсидії
Понад 16 мільйонів гривень отримають підприємці Хмельниччини
КРАІЛ роз’яснила про житлову субсидію як про підставу для обмеження участі в азартних іграх
Люди з інвалідністю зможуть отримати додаткові виплати: кого це стосується
У Мінсоцполітики спростували інформацію про блокування банківських карток пенсіонерів
Тепер у Дії можна дізнатися, де знаходиться найближче укриття

Читайте у цій рубриціВетерани та ветеранки можуть отримати знижки на квартплату та плату за комунальні послуги й опалення будинків
За несплату аліментів — мобілізація: не стануть винятком і багатодітні батьки
Коштовні годинники, елітні авто та старі пожежні депо: цікаві лоти на держторгах
Як дізнатись, чи є ви потенційним отримувачем субсидії
Хто матиме право на відстрочку і «бронювання» – аналітики пояснюють закон про мобілізацію
Хмельницькобленерго закликає економити електроенергію у вечірні години
FacebookTelegramViberWhatsAppX