У Шепетівській РДА радилися, як врятувати приміські пільгові перевезення

Посадовці Шепетівської РДА, голови Судилківської, Грицівської, Ленковецької ОТГ і сільських рад, а також перевізники обговорювали, як зберегти в районі пільгові перевезення, на фінансування яких у бюджеті недостатньо коштів.

— Нині профінансовано 157 тисяч гривень із шестисот за пільгові перевезення, — зазначила Валентина Береговська, спеціаліст управління соціального захисту населення.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України, з 1 червня запровадять адресну допомогу.

— Для окремих категорій пільговиків (учасники бойових дій, інваліди ВВВ, чорнобильці І-ІІ категорії, батьки загиблих військовослужбовців, діти-інваліди та діти з багатодітних сімей від 6 років, інваліди загального захворювання) дозволено виплачувати щомісячну адресну допомогу, — додала Валентина Береговська. — В районі таких пільговиків нараховується понад чотири тисячі. На адресу допомогу потрібно 6,5 млн гривень у рік. Таких коштів у бюджетах району та ОТГ немає.

У районному бюджеті ледь «нашкрябують» 600 тисяч гривень на рік для відшкодування пільгових перевезень, тому від адресної допомоги посадовці категорично відмовляються.

— Хочу зазначити, що ті суми, які передбачені для відшкодування ледь покривають 18 % витрат, — зазначив голова правління АТП-16807 Руслан Савчук. — Перевізники працюють зі збитками, враховуючи здороження паливно-мастильних матеріалів, амортизацію транспортних засобів. До того ж, усі хочуть їздити в нових автобусах.

Працівники управління соцзахисту розповіли, що пільгові перевезення в Хутір взагалі не здійснюються. Пенсіонери щодня на це скаржаться у райдержадміністрацію.

— Договір на пільгове перевезення укладати відмовляюсь, — пояснив Руслан Савчук. — На відшкодування за цим маршрутом у бюджеті закладена одна тисяч гривень. Враховуючи вартість проїзду, — це перевезення одного пільговика в день, а там скільки їх мешкає! В рейсових автобусах АТП встановили безкоштовний проїзд для учасників АТО, дітей загиблих, інвалідів І-ІІ груп. Всі інші мають платити за проїзд, якщо районна влада не відшкодовує нам витрати.

Учасники засідання домовилися до кінця травня провести обстеження, скільки пільговиків щодня перевозять у рейсових автобусах. Після цього вирішуватимуть, де шукати кошти на відкошування.

— Без компромісу не вдасться налагодити пільгові перевезення у районі, — підсумував Сергій Пономарьов, заступник голови Шепетівської РДА.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці