Старокостянтинів отримає додаткові кошти від Уряду

Старокостянтинів отримає додаткові кошти від Уряду

Із 1 жовтня 2023 року частина податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, зараховується в повному обсязі до держбюджету України.

Внаслідок цього бюджети окремих територіальних громад виявились розбалансованими та виник суттєвий дефіцит. Він унеможливив фінансування захищених статей видатків в грудні 2023 року у повному обсязі. Чи не найгірша ситуація на Хмельниччині склалась у Старокостянтинівській громаді.

Консультант Асоціації міст України у Хмельницькій області Юрій Гриневич повідомив, що до АМУ звернулась Старокостянтинівська міська рада щодо сприяння у врегулюванні питання покриття дефіциту бюджету у грудні 2023 року.

«Аналіз надходжень до бюджету Старокостянтинівської міської ТГ свідчить, що одним із основних власних доходів громади так зване «військове» ПДФО. Внаслідок вилучення з бюджету територіальної громади такого податку утворився дефіцит бюджету в обсязі 62 400 000 грн», — інформує експерт.

Пояснює, що станом на 1 жовтня минулого року до загального фонду бюджету Старокостянтинівської міської територіальної громади надійшло власних доходів — 426 400 000 грн, в тому числі податку на доходи у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу — 174 600 000 гривень. Тобто частка «військового» ПДФО становила 41 % від загальних надходжень до бюджету громади.

«Ці кошти спрямовувалися на забезпечення безперебійного функціонування всієї інфраструктури територіальної громади, та видатки які затверджені розписом бюджету на 2023 рік, а саме: виплати заробітних плат працівникам бюджетної сфери та комунальних підприємств, розрахунків за спожиті енергоносії, забезпечення харчуванням пільгових категорій дітей, перевезення пільгових категорій громадян та інші першочергові видатки», — зазначає регіональних консультант АМУ.

Додає, що також муніципалітетом виконувались делеговані повноваження, проводились роботи по облаштуванню укриттів та приміщень для внутрішньо переміщених осіб, по підготовці до опалювального сезону (придбання генераторів та іншого обладнання), вирішувалися нагальні потреби цивільного захисту та проводились видатки на захист і оборону держави для відсічі збройної агресії рф.

«З бюджету Старокостянтинівської територіальної громади на підтримку збройних сил України профінансовано заходи з безпеки та оборони в 2022 році на 53 400 000 грн, за 9 місяців 2023 року — 52 700 000 гривень, що становить понад 30 відсотків надходжень ПДФО з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями», — деталізує Гриневич.

Крім того, в 2023 році бюджету Старокостянтинівської міської територіальної громади затверджено реверсну дотацію в сумі 37 800 000 грн, тобто щомісяця з бюджету територіальної громади до держбюджету перераховується 3 200 000 грн власних доходів.

Асоціація міст України, для покриття дефіциту бюджету Старокостянтинівської міської територіальної громади, спричиненого вилученням «військового» ПДФО, звернулась до Кабінету міністрів України та Комітету Верховної Ради України з питань бюджету з проханням:

  • ініціювати перегляд показників міжбюджетних трансфертів для горизонтального вирівнювання податкоспроможності територій по бюджету Старокостянтинівської міської територіальної громади та скасувати вилучення реверсної дотації з бюджету Старокостянтинівської міської територіальної громади з 1 жовтня 2023 року;
  • надати з державного бюджету Старокостянтинівській міській територіальній громаді в грудні 2023 року додаткову дотацію на покриття дефіциту бюджету громади в обсязі 62 400 000 гривень.

«За сприяння АМУ, та у відповідь на звернення Асоціації міст України Міністерство фінансів України повідомило, що постановою Кабінету Міністрів України від 19 січня 2024 р. N 52 бюджету Старокостянтинівської міської територіальної громади виділена додаткова дотація в сумі майже 26 700 000 грн», — повідомив бюджетний консультант АМУ в області.

Додав, що також 19 січня на засіданні Уряду було затверджено механізм розподілу у 2024 році додаткової дотації обсягом 33,4 млрд грн з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією рф. Розподіл цієї додаткової дотації відбуватиметься у два етапи. Наразі він ще не проведений, тож скільки отримають громади Хмельниччини — поки невідомо.

Нагадаємо, наприкінці грудня минулого року Уряд завершив розподіл такої додації у 2023 році. За ІV квартал 13 бюджетів територіальних громад Хмельницької області отримали на рахунки 39 900 000 гривень.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоПрацювали методом «з рук в руки»: на Хмельниччині викрили злочинне тріо
Боксери із Хмельниччини отримали посвідчення та нагрудні знаки майстра спорту України
Залишив помирати: на Хмельниччині оголосили вирок п’яному винуватцю ДТП
На Хмельниччині запустили міський обмін домашніми рослинами: як це працює
На Хмельниччині чоловік найняв людей, які на території заповідника зрізали дерев на 450 тисяч гривень
На Хмельниччині вилучили 1,5 км безгосподарського майна

Читайте у цій рубриціУ сервісних центрах МВС збільшився попит на перереєстрацію транспортних засобів
Ветерани та ветеранки можуть отримати знижки на квартплату та плату за комунальні послуги й опалення будинків
За несплату аліментів — мобілізація: не стануть винятком і багатодітні батьки
Коштовні годинники, елітні авто та старі пожежні депо: цікаві лоти на держторгах
Як дізнатись, чи є ви потенційним отримувачем субсидії
Хто матиме право на відстрочку і «бронювання» – аналітики пояснюють закон про мобілізацію
FacebookTelegramViberWhatsAppX