Всі, хто бажають взяти дитину в сім’ю, можуть подати документи онлайн

Всі, хто бажають взяти дитину в сім’ю, можуть подати документи онлайн

Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, повідомила, що Уряд ухвалив розроблене Мінсоцполітики рішення, яке спрощує для бажаючих взяти дитину на виховання у сім’ю подання документів та отримання первинної консультації завдяки цифровізації. Рішення було напрацьоване за ініціативи Дар’ї Герасимчук, радниці–уповноваженої президента України з прав дитини та дитячої реабілітації.

Отримати первинну консультацію щодо усиновлення відтепер можна буде як під час особистого прийому, так і онлайн. За результатами консультації людина зможе або впевнитись у своєму бажанні та спроможності бути усиновлювачем, або обрати іншу форму сімейного виховання — опіку, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, сім’ю патронатного вихователя, або зробити висновок щодо передчасності свого рішення, що убезпечить дитину від травматизації внаслідок скасування усиновлення.

0Також відповідно до рішення Уряду бажаючі взяти на виховання дитину у сім’ю зможуть подати заяву не лише в паперовій формі, але і в електронній через особистий кабінет на Єдиному державному вебпорталі електронних послуг, прикріпивши до неї необхідні документи, згенеровані з різних баз даних, державних реєстрів та інформаційних систем.

Довідка про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, буде одночасно надаватися як людині, так і відповідній службі у справах дітей, отже її туди не потрібно буде «доносити» самостійно.

Коментує Марина Лазебна:

— Це — важливий крок до розвитку та популяризації усиновлення в нашій країні. І я вдячна Дар’ї Герасимчук за ініціативу в цьому питанні. Цифровізація зробить бюрократичні процеси простішими та швидшими для людини. Можливість частину процесу здійснити онлайн важливо в умовах воєнного стану, адже це допомагає не наражати людей зайвий раз на небезпеку під час відвідування установ та очікування в чергах. Можливість отримати первинну консультацію онлайн сприятиме прийняттю відповідального рішення про усиновлення, коли людина матиме змогу подумати та зважити наслідки і свої ресурси.

Сьогодні маємо близько 17 тисяч дітей, які можуть бути усиновлені, і лише трохи більше тисячі кандидатів в усиновлювачі. Внаслідок широкомасштабної війни росії проти України кількість таких дітей може зрости. Тому популяризація та роз’яснювальна робота щодо усиновлення важливі. Усиновити або взяти дитину у сім’ю має перетворитись з індивідуального подвига на суспільну норму. І ми розуміємо, що для таких змін нам необхідні будуть наступні кроки. Це:

  • Комплексна система надання соціальних послуг та соціальних допомог для підтримки родин з дітьми, попередження потрапляння в складні життєві обставини або швидкого виходу з них.
  • Впровадження системи опікунських центрів, які надаватимуть підтримку та супровід родинам, які взяли дитину на виховання. І не лише прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, опікунам і піклувальникам, але і усиновлювачам.
  • Ратифікація Гаазької конвенції про захист дітей та співпрацю з питань міжнародного усиновлення.
  • Впровадження системи спеціалізованих ювенальних судів, які займатимуться вирішенням справ про усиновлення, а також інших судових справ за участю неповнолітніх у співпраці зі службами у справах дітей та іншими соціальними службами.

Технічна реалізація рішення Уряду забезпечена спільно командами Міністерства соціальної політики України та Міністерства цифрової трансформації України.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Новини партнерів


Вам також може бути цікавоОдин із батьків тяжко хворої дитини може завчасно вийти на пенсію
Як підтвердити вакцинацію дитини за кордоном
У комп’ютері жителя Шепетівщини знайшли дитячу порнографію
Як отримати грошову допомогу без статусу ВПО
Сім’я із Нетішина прихистила 13-річного хлопчика із Маріуполя
Грошову допомогу отримають майже мільйон ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань

Читайте у цій рубриціМіненерго збільшило розмір виплат виробникам електроенергії за «зеленим тарифом»
Олексій Чернишов закликав підготуватися «по-дорослому» до наступного опалювального сезону
Історична віха: Україна — кандидат на членство в ЄС
Програма кредитування бізнесу «5-7-9» подорожчає
Спростування поширених фейків про кандидатство України в ЄС
Незабаром у продажу з’явиться нова поштова марка «УКРАЇНСЬКА МРІЯ»
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter