Як розлучитися в умовах воєнного стану

Як розлучитися в умовах воєнного стану

Процедура розірвання шлюбу в умовах воєнного стану має свої певні особливості. Враховуючи вимоги законодавства, розірвання шлюбу можливе через органи реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) або через суд, як за спільною заявою так і за заявою будь-кого з подружжя.

Водночас, за відсутності спільних дітей та досягнення згоди щодо припинення шлюбу, розірвання можливе через органи РАЦС шляхом подання відповідної заяви за місцем проживання одного з подружжя.

«Якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї заяву (для військових може бути засвідчена відповідним командиром) від його імені може подати другий із подружжя.

Поряд із заявою про розірвання шлюбу необхідно надати і відповідні документи, зокрема, свідоцтво про шлюб, копію рішення суду про визнання другого з подружжя безвісно відсутнім чи недієздатним (у випадку розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя). Той із подружжя, який бажає відновити своє дошлюбне прізвище, повинен письмово заявити про це», — пише ArmyInform.

Вартість розірвання шлюбу за взаємною згодою подружжя, яке не має неповнолітніх дітей, становить нині 8 гривень 50 копійок.

Великою незручністю наразі є те, що в багатьох регіонах, де тривають бойові дії, немає можливості подати такі заяви і багато органів РАЦС не працюють.

До того ж, відповідно до пункту 14 Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року № 52/5, у разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» — державну реєстрацію актів цивільного стану проводить будь-який орган за зверненням заявника.

У випадку, коли подружжя має неповнолітніх дітей або один із подружжя заперечує проти розірвання шлюбу, шлюб може бути розірваний лише в судовому порядку.

Такі позови можуть пред’являтися за місцем проживання чи перебування позивача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися і за місцем проживання чи перебування будь-кого з них. Вартість судового збору наразі становить 992 гривні 40 копійок.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоВійськові однострої замість весільних костюмів: ще дві пари Хмельницьких нацгвардійців створили сім’ї
Розірвання шлюбу. Коли потрібен сімейний адвокат?
Нацгвардійці продовжують створювати сім’ї навіть під час війни
В Україні наречені можуть укласти шлюб онлайн через Zoom за один день
На Шепетівщині свідками створення нової сім’ї стали побратими-нацгвардійці
Чи можна в іншому регіоні отримати допомогу на поховання

Читайте у цій рубриціЛегендарного півника із Бородянки можуть побачити усі
Олексій Чернишов: Організація опалювального сезону є питанням національної безпеки України
Госпітальні кластери: МОЗ розпочинає наступний етап реформи охорони здоров’я
У великій гвардійській родині побільшало на ще одну сім’ю
Україна розриває дипломатичні відносини із Сирією
Українську страву внесли до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter