Насильство очима дітей

Насильство очима дітей

Під час акції «16 днів проти насильства»  в шепетівських дошкільних навчальних закладах №8 «Калинонька» та №9 «Барвінок» відбулися заходи, щоб захистити дітей від насильства у сім’ї.

У старших групах проводився конкурс малюнків «Насильство очима дітей», де малята самостійно чи спільно з батьками зображали своє бачення жорстокого поводження.

Дитинство — найважливіший і неповторний період у становленні особистості. Саме в цей період життя людина потребує найбільшої уваги та захисту. Отож, від ставлення до дітей, розуміння потреб, проблем та інтересів залежить їх майбутнє.

Насильство — це не лише фізичне ушкодження  дитини.  А що можна сказати про такі непомітні, на перший погляд, вчинки дорослих стосовно дітей, як погрози завдати фізичної шкоди, покарання ременем, сварки за будь-яку найменшу провину, ігнорування та приниження дитини, образи, заборона дитині самостійно обирати друзів тощо. Мабуть кожен з нас зустрічався з такою ситуацією, коли дитина ставить дорослому питання, а той не відповідає, або відповідає грубо. Дитина може заплакати, замкнутися в собі, в той час коли дорослий навіть не усвідомлює, якої шкоди своїм мовчанням заподіює малюкові.

У разі насильства в сім’ї дитина втрачає довіру до батьків, почуття захищеності. У таких родинах, на перший погляд, все добре, але втрата родинних зв’язків, емоційних почуттів роблять дитину засмученою, неврівноваженою, навіть у разі появи незначних труднощів. Такі діти часто звинувачують себе в розлученні батьків, вони — агресивні, мовчазні, невпевнені в собі, але  найдивовижніше те, що вони продовжують любити, ідеалізувати батьків.  Крім того, є ймовірність, що діти, які виховувались в сім’ях, в де пережили насилля, можуть переносити цей негативний  досвід у власну сім’ю: дівчатка — терпіти агресію, відносно себе, а хлопчики — застосовувати силу для самоствердження.

Отож, пам’ятаймо, що перенесене в дитинстві насилля залишає відбиток у свідомості людини на все життя.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУчні Клубівського ліцею, що у Шепетівському районі, підрахували добрі справи
У Шепетівці стартувала благодійна акція «Мішок святого Миколая»
Трьох батьків та дві сім’ї притягнули за невиконання батьківських обов’язків на Хмельниччині
Права дітей у школі: про збір коштів, булінг, чергування
Уряд встановив доплату до пенсії родинам загиблих в АТО/ООС
У Нетішині обговорили створення на базі дошкільного закладу групи з особливим харчуванням

Читайте у цій рубриціВипускник славутського ліцею став претендентом на стипендію Президента України
Вступ у 2021 році: деталі, дати та нові умови, які чекають на абітурієнтів
Чи потрібна 5-річкам школа?
Якою буде зарплата освітян у 2021-му році
Осередок ХОМА з Шепе­тів­щини посів друге місце в обласному конкурсі