У Шепетівському районі триває судова тяганина навколо школи

Су­до­ве за­сі­дан­ня про­ти рі­шен­ня Су­дил­ківсь­кої сіль­ської ра­ди об’єд­на­ної територіальної гро­ма­ди Ше­пе­тівсь­ко­го району про зак­риття дев’яти­річ­ної шко­ли у се­лі, яке перенесли з 20 ве­ресня на 11 жовтня. Засідання відбулося, хоча відповідачі на нього не з’явилися.

Судилківська сільська рада та районний відділ освіти звернулися до суду з клопотанням: дати дозвіл на присутність у засіданні третьої особи — представника обласного Департаменту освіти та науки. Суд відхилив клопотання, оскільки позивачі оскаржують рішення органу місцевого самоврядування, який порушив їхні права, а освітнє відомство немає до справи ніякої належності.

Під час засідання заслухали аргументи позивачів.

— Я, батько 4-х дітей, троє з них — учні, — пояснив Андрій Маєвський. — Одна дитина після реорганізації школи їздить на навчання у сусіднє село Травлин, двоє менших ходять у місцеву школу. Я відстоюю право дитини навчатися у своїй школі. Підстав закривати навчальний заклад не було, бо класи мають наповнюваність, створені всі умови для навчання.

— Я мама трьох учнів, — додала інша позивачка Олена Артерчук. — Із людьми ніхто не порадився, чи закривати школу. Навпаки, вторік дев’ятирічку керівництво Судилківської сільської ради ставило в приклад для інших шкіл ОТГ, що маємо економну систему опалювання.

Загалом навчальний заклад та дитячий садок відвідувало понад 90 дітей.

— Створення з дев’ятирічки фі­лі­ї І-го сту­пе­ню опор­ної Су­дил­ківсь­кої за­галь­но­ос­вітньої шко­ли не зменшило витрат на утримання закладу, — пояснив представник позивачів адвокат Валерій Федоров. — Школу опалюють, не зменшилася кількість технічного персоналу. А заробітна плата педагогів фінансується із субвенцій державного бюджету.

Для подальшого розгляду справи необхідний Статут Су­дил­ківсь­кої ЗОШ І–IІ сту­пе­нів. Його ще в червні забрали з приміщення навчального закладу, де він знаходиться зараз позивачам не повідомили. Адвокат звернувся до суду з клопотанням затребувати документ у державного реєстратора Шепетівської РДА.

— У статуті чітко прописаний механізм ліквідації закладу, — додав адвокат. — Орган самоврядування може відкрити або закрити навчальний заклад, але лише після обговорення такого рішення із територіальною громадою.

Суд ухвалив клопотання та переніс розгляд справи на 10 листопада.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога