На Шепетівщині батьки учнів зібралися під судом із плакатами

Судове засідання проти рішення Судилківської сільської ради об’єднаної теритріальної громади Шепетівського району про закриття дев’ятирічної школи у селі, призначене на 20 вересня, не відбулося.

У цей день батьки учнів прийшли з плакатами, на яких написані гасла з закликами зберегти Судилківський НВК І-ІІ ступенів.

Відповідач — Судилківська сільська рада — не прийшов на засідання.

Нагадаємо, коли розглядалася аналогічна справа про закриття іншого навчального закладу — Лозичанської ЗОШ І-ІІ ступенів, представники ОТГ теж не з’явилися у суд. У письмовій формі пояснивши, що працівник у день засідання перебуває у відрядженні. Цього разу знову надійшло подібне пояснення: представник — у відрядженні.

Батьки вбачають у діях керівництва сільської ради Судилківської ОТГ неповагу до їхніх законних вимог, щоб діти навчалися в своїй школі, а не їздили в інше село за сім кілометрів.

— Ми зверталися в сільську раду виконати ухвалу суду щодо припиненя дії рішення сесії про закриття школи, щоб відновили навчально-виховний процес у закладі, — пояснив позивач Андрій Маєвський. — Наші звернення керівництво сільської ради проігнорувало. Про невиконання ухвали суду сільською радою подали письмові заяві в поліцію та прокуратуру.

Після засідання обурені селяни пішли до Шепетівської міськрайонної прокуратури.

Прокурор Іван Комар пояснив батькам, що їхнє звернення про невиконання ухвали суду направлене в поліцію та зареєстровано кримінальне провадження. Законних повноважень вплинути на перебіг події в їхній структурі відсутні.

— З приводу судових спорів нічого пояснити не можу, — зазначив прокурор. — Прокуратура не є учасником і стороною судового провадження, тому коментувати і давати оцінку не маю права. Також прокуратура теж не може перевірити законність усіх процедур, тому що позбавлені загального нагляду.

Батькам та учням залишається лише в суді відстоювати свої права. Наступне засідання відбудеться 11 жовтня.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


3 коментарі до статті «На Шепетівщині батьки учнів зібралися під судом із плакатами»

  1. створювали громади щоб було якесь покращення в селах а не закриття шкіл та скорочення робочих місць у школах якщо закриють школу то й село вимре томущо молодь буде жити там де ближче школа я важаю так якщо не хватае фінансування для школи та вчителів давайте скоротим пару чоловік з громади а їхні зарплати переведем вчителям все одно з цих громад немае толку раз вони не мржуть щось придумати для покращення добробуту громадян

  2. Ihor Rekulskyi коментує:

    Не будете закривати малочисельні школи, то громада збанкрутує. За чий кошт планують утримувати школи протестуючі?

  3. Ірина Погребняк коментує:

    Оптимізація – головна обіцянка децентралізації. Хіба перед виборами в Судилківській ОТГ селянам про це не розповіли ? Я дуже гарно пам’ятаю як незадовго до початку процесу об’єднання просвітери децентралізації виводили жителям району про переваги. Либонь про оптимізацію не заспівали…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога